Академия 22 Ноември 2021

Лудогорец U16 обърна Волов (Шумен) за едно полувреме

Лудогорец U16 спечели с убедителното 4:1 мача си с Волов (Шумен) от XI кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна. Срещата се игра на...

Лудогорец U16 спечели с убедителното 4:1 мача си с Волов (Шумен) от XI кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Варна. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". На почивката момчетата на Емилиян Петров губеха с 0:1, но през втората част отбелязаха четири безответни гола във вратата на съперника.

Гостите успяха да открият в 30-та минута, след като "орлите" бяха неубедителни през цялото първо полувреме.

Обратът започна с гол на Румен Павлов в 47-та минута. Той засече центриране от корнер на Мартин Йорданов. Само две минути по-късно разградчани поведоха. Попадението приличаше на първото. Румен Павлов отново вкара с глава, но от ъглов удар го намери Никола Ботев. Ерен Юсеин направи 3:1 в 60-та минута. Той стреля неспасяемо от дистанция и намери далечния ъгъл. В 67-та минута Александър Маринов оформи крайното 4:1, след като отне една топка в центъра, напредна сам и завърши с шут извън наказателното поле.

Не сме доволни от представянето през първата част. Имаме забележки към играта и в защита, и в нападение. След почивката момчетата реагираха на корекциите, които треньорският щаб направи. Отборът показа истинските си възможности и закономерно се стигна до този категоричен пълен обрат, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.

U16: Лудогорец - Волов (Шумен) 4:1