Академия 5 Май 2021

Лудогорец III обърна Светкавица

Лудогорец III победи Светкавица (Търговище) с 2:1, след като в 57-та минута изоставаше в резултата. "Орлите" излязоха на терена със състав, в който...

Лудогорец III победи Светкавица (Търговище) с 2:1, след като в 57-та минута изоставаше в резултата. "Орлите" излязоха на терена със състав, в който преобладаваха момчета от набор 2004. Мачът от XXVII кръг на първенството в Североизточна Трета лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

През първото полувреме нямаше много ситуации за гол пред двамата вратари и почивката дойде при нулево реми.

Второто започна по-добре за гостите, които в 57-та минута поведоха с гол на Никола Найденов. "Орлите" изравниха в 76-та минута. Попадението директно от пряк свободен удар отбеляза завърналият се след продължително лекуване на контузия Стилиян Спасов. Отново той бе точен в 82-та минута за пълния обрат - 2:1.

Показахме дух и дисциплина. Играчите изпълниха тактическите си задачи със завиден успех. Наложи се да излезем за срещата с момчета от U17, които ще израснат по-бързо в тези срещи. Много им помогна днес и по-опитният Станислав Вълчев, коментира след последния съдийски сигнал водилият отбора в този мач Христо Господинов.

Лудогорец III - Светкавица (Търговище) 2:1