Репортаж 16 Септември 2012

Шампионът нокаутира с 2:0 Литекс в Ловеч

Лудогорец продължи победния си ход в "А" група. Шампионите победиха с 2:0 Литекс пред 3000 зрители на градския стадион в Ловеч.

Лудогорец продължи победния си ход в "А" група. Шампионите победиха с 2:0 Литекс пред 3000 зрители на градския стадион в Ловеч. Капитанът Емил Гъргоров през първото полувреме и влезлият като резерва Мичел Бургзорг след почивката вкараха за петия пореден успех на "орлите". Лудогорец продължава да дели първото място с Левски, който по същото време обърна Берое с 2:1 в Стара Загора. Интересното е, че двата тима имат абсолютно еднакви показатели - по пет победи и голова разлика 12:2.

В началните минути Лудогорец скри топката на съпрника. "Орлите" действаха агресивно и на няколко пъти проведоха добри атаки към вратата на Пиргов. Логичното се случи в 16-ата минута, когато шампионите поведоха. Националът Иван Стоянов овладя отлично дълъг пас, майсторски подаде към Емил Гъргоров, който се освободи от централните защитници на ловчанлии Илия Миланов и Николай Бодуров и с премерен шут от линията на наказателното поле прати топката в мрежата. 60 секунди по-късно отлична атака на шампионите не бе завършена, след като асистент реферът маркира засада на Марселиньо. Във втората половина на първата част домакините се окупитиха и започнаха по-често да играят с топката. Сериозни опасности пред Иван Чворович обаче нямаше. Такава все пак дойде в 34-ата минута. Тогава Герасим Заков изкочи сам срещу сръбския страж на "орлите", но пробва да го прехвърли и сбърка.

Второто полувреме започна с възможност за Лудогорец. В 50-ата минута "орлите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция пред наказателното поле на Литекс след фаул срещу Иван Стоянов. Зад топката застана бившият играч на "оранжевите" Станислав Генчев, чийто шут обаче излезе в аут. В следващата атака разбъркване в пеналта на гостите завърши с ъглов удар. След неговото изпълнение Илия Миланов стреля с глава встрани от вратата. В 59-ата минута Лудогорец можеше да реши всичко. Оставеният непокрит в опасна близост до Пиргов Мирослав Иванов обаче не успя да уцели рамката на вратата. Шансът бе с Лудогорец шест минути по-късно. Влезлият като резерва в състава на Литекс Исмаил Иса се възползва от разбъркване в пеналта, вдигна си технично топката, но шутът му със задна ножица прелетя на сантиметри от лявата греда. Лудогорец нанесе решителния си втори удар в 71-ата минута. Мирослав Иванов проби по фланга и центрира към резервата Мичел Бургзорг. Холандецът стреля мигновено, като топката се отби в тялото на Николай Бодуров и се спря в мрежата за 0:2.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

Градски стадион в Ловеч, 3000 зрители

ЛИТЕКС: 1.Илко Пиргов, 4.Васил Божиков, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 21.Александър Цветков, 23.Небойша Йеленкович, 17.Георги Миланов (76-24. Хасани), 77.Галин Иванов, 10.Герасим Заков (64-9. Иса), 14.Армандо Ваюши (77-20. Башов)
Треньор: Христо Стоичков

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 5.Александър Барт, 25.Йордан Минев, 33.Любомир Гулдан, 80.Жуниор Кайсара, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (62-14. Бургзорг), 22.Мирослав Иванов, 73.Иван Стоянов (76-99. Гуела), 23.Емил Гъргоров (90-11. Кешада)
Треньор: Ивайло Петев

Голмайстори: 0:1 Гъргоров (16), 0:2 Бургзорг (71)

Жълти картони: Генчев (Лудогорец); Ил. Миланов, Башов (Литекс)

Главен съдия: Стефан Спасов