Академия 16 Септември 2012

Лудогорец U 17 дръпна на върха след 2:0 в Поморие

Лудогорец постигна ценна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

Лудогорец постигна ценна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Милан Чирич удариха 2:0 Черноморец на стадиона в Поморие и с актив от 13 точки са едноличен лидер в класирането. Втори е Ботев (Пд) с 12 и мач по-малко. Трети остана Левски, завършил 0:0 с Берое в София. Следващия уикенд „канарчетата“ гостуват в Разград.

„Орлите“ поведоха още в 5-ата минута. Тогава Олег Димитров изпълни прекрасно пряк свободен удар почти от аутлинията, като не остави никакъв шанс на противниковия вратар. В 15-ата минута Лудогорец реши всичко, когато Кула отбеляза за 2:0. Той засече в мрежата добро центнриране отдясно. До края на двубоя „зелените“ не изпуснаха инициативата и на няколко пъти можеха да направят резултата класически. Домакините пък се отчетоха само с едно по-чисто положение пред Шоколарев.

„Логична и заслужена победа“, сподели новият шеф на ДЮШ в Лудогорец Яков Папарков. „Бяхме по-грамотният отбор. Имахме превъзходство и пропуснахме още няколко чисти положения след почивката. Доволен съм от момчетата, старанието и дисциплината им“, допълни бившият треньор на Пирин (ГД), който изгледа мача на живо от трибуните на стадиона в Поморие.

Съставът на Лудогорец: Шоколарев, Стилянов (55-Мастънов), Ангелов, Георгиев, Илиев (74 – Гергов), Китов, Димитров (74-Ахмедов), Кънчев, Здравков, Антонов (68- Ганев), Кула