Академия 1 Март 2020

Лудогорец U17 обърна ЦСКА-София до 3:1

Лудогорец U17 обърна с 3:1 в столицата връстниците си от ЦСКА-София, в мач от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска гупа до 17 години....

Домакините успяха да открият в 20-та минута на първото полувреме. До почивката "орлите" създадоха няколко добри ситуации за изравняване на резултата, като на два пъти гредите спасиха ЦСКА-София.

Втората част започна отлично за момчетата на Димчо Ненов. Още в 48-та минута Росен Иванов шутира точно от границата на наказателното поле и вкара за 1:1. В 60-та минута Димитър Господинов бе повален в наказателното поле на съперника и сам реализира отсъдената дузпа за 2:1.В добавеното време Димитър Иванов бе най-събразителен при едно разбъркване пред вратата на столичани и отбеляза за крайното 3:1.

Няма как да не съм доволен от играта и спечелената победа. Браво на момчетата, че не се стъписаха от гола в нашата врата, а се вдигнаха и постигнаха такъв категоричен обрат, коментира след последния съдийски сигнал Димчо Ненов.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U17 игра в състав: Мартин Петков, Мартин Кирев, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Корай Гьочгелди, Озан Ремзи, Божидар Владимиров, Росен Иванов, Георги Недков, Димитър Господинов, Петко Петков  (Алекс Маринов, Димитър Иванов, Неслин Салим, Йоан Йорданов).