Репортаж 20 Февруари 2020

Силен Лудогорец падна от Интер

Игралият на предела на своите въможности Лудогорец, загуби с 0:2 от Интер в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Италианският гранд се потруди...

Игралият на предела на своите въможности Лудогорец, загуби с 0:2 от Интер в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Италианският гранд се потруди доста, за да постигне първа победа в България.

Треньорът на шампионите Павел Върба заложи на изпитаните бойци. В отсъствието на Кешерю атаката поведе Шверчок. Като титуляр в евромач очаквано се завърна и Светослав Дяков. Наставникът на гостите Антонио Конте остави на пейката головия си звяр Ромелу Лукаку, а в негото отсъствие напред бяха Лаутаро и Алексис. Дебют като титуляр записа и Кристиан Ериксен.

Още във 2-ата минута Бираги отправи удар, който бе избит от защитник на "орлите". В първите моменти от двубоя действията се развиваха в половината на домакините. Постепенно обаче Лудогорец успя да изнесе играта напред.

В 18-ата минута Весино опита далечен удар, но за щастие той бе много неточен. Шест минути след това Моузес проби отдясно, финтира Недялков и центрира към непокрития Ериксен. Той веднага, но Пламен Илиев бе на мястото си спаси.

В 29-ата минута Ериксен се освободи добре, но Пламен Илиев внимаваше и улови топката без да се стига до удар. Така логично първата част завърши без голове.

Второто полувреме започна с натиск на Интер. В 50-ата минута се откри и най-чистото положение за "нерадзурите". Виктор Моузес проби отдясно и намери Алексис Санчес. Чилиецът  би технично с пета, но Пламен Илиев я отклони в гредата. При последвалия корнер Ранокия стреля с глава над вратата.

В 53-ата минута Лаутаро Мартинес би силен удар, но за щастие не уцели вратата. Малко след това Антон Недялков центрира опасно и остро, но нямаше кой от неговите съотборници да засече. Десет минути след това Ериксен отново би, този път с левия крак, и то доста опасно. Пламен Илиев обаче пак бе блестящ.

В 64-ата минута голямата звезда на Интер Ромелу Лукау се появи на терена, като замени неубедителния Лаутаро Мартинес. Само минута след това системата ВАР влезе в употреба за пръв път в България. Играчите на Лудогорец искаха дузпа за игра с ръка на Д'Амбризио след центриране на Недялков, но след консултация със съдиите, реферът Карлос дел Серо Гранде остъди, че няма нарушение на правилата. 20 минути преди края на срещата Антон Недялков би с левия крак от далеч, но топката не намери целта.

В 71-ата минута Интер поведе. Точен бе най-опасният играч на Интер - Кристиан Ериксен. Датчанинът не остави шансове на Пламен Илиев с чудесен удар от границата на наказтелното поле. Асистенцията бе за Лукаку. Последва нов бомбен изстрел на Ериксен, като този път напречната греда спаси "орлите".

В последната минута реферът, с помощта на ВАР, отсъди дузпа. Зад топката застана Ромелу Лукаку, който прати Пламен Илиев в другия ъгъл - 0:2.

ЛУДОГОРЕЦ - ИНТЕР 0:2

0:1 Кристиан Ериксен (71')
0:2 Ромелу Лукаку (90' +4) - дузпа

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Каули Оливейра (90 - Дан Битон), Светослав Дяков (67 - Стефан Баджи), Марселиньо, Вандерсон, Абел Анисе, Якуб Шверчок (76 - Мавис Чибота).

ИНТЕР: Даниеле Падели, Данило Д'Амброзио, Кристиано Бираги (81 - Ашли Йънг), Андреа Ранокиа, Диего Годин, Борха Валеро, Матиас Весино, Виктор Моузес (72 - Николо Барела), Кристиан Ериксен, Лаутаро Мартинес (64 - Ромелу Лукаку), Алексис Санчес

Жълти картони: Драгош Григоре, Мавис Чибота (Лудогорец); Лаутаро Мартинес (Интер).

Лудогорец - Интер 0:2