Академия 18 Октомври 2019

Лудогорец U19 разби Пирин с 8:2

Лудогорец U19 сътвори истинска голова фиеста и разби с 8:2 връстниците си от Пирин (Благоевград). Мачът от X кръг на пъренството в Елитната юношеска...

Лудогорец U19 сътвори истинска голова фиеста и разби с 8:2 връстниците си от Пирин (Благоевград). Мачът от X кръг на пъренството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Георги Бабалиев, който отбеляза 4 гола.

Двубоят започна с бърз хеттрик на Бабалиев. Той реализира в 7-та, 16-та и 23-та минута, като отбеляза второто попадение директно от фал. В 41-та минута Владислав Найденов се разписа за 4:0 и при този резултат дойде краят на първата част.

Втората започна с нов гол на Владислав Найденов, който бе точен в 53-та минута за 5:0. Гостите намалиха в 62-та минута. Само три минути по-късно Мартин Русков направи 6:1. Георги Бабалиев се завърна сред голмайсторите в 75-та минута за 7:1. Пирин записа второ попадение в сметката си в 82-та минута. Крайното 8:2 оформи Никола Ганчев в 85-та минута.

Имахме превъзходство през целия мач и закономерно отбелязахме толкова много голове, при това красиви. Не ми хареса, че в края на мача се отпуснахме и спряхме да играем. Ще работим това да не се повтаря, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Пирин Благоевград Лудогорец U19 игра в състав: Деан Колев, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Алекс Луканов, Георги Бабалиев, Николай Георгиев, Преслав Петков  (Хидает Хюсеин, Георги Николов, Даниел - Виктор Кънчев, Валентин Цветанов).