Академия 15 Септември 2019

Лудогорец U15 с класика срещу Етър

Лудогорец U15 записа класическа победа с 3:1 над връстниците си от Етър (Велико Търново). Мачът от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група...

Лудогорец U15 записа класическа победа с 3:1 над връстниците си от Етър (Велико Търново). Мачът от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

През първото полувреме момчетата на Емил Георгиев имаха превъзходство, а Васил Тошев удари греда, след добра комбинация по десния фланг. До голове обаче не  се стигна и двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

През втората част "орлите" вдигнаха още оборотите и успяха да поведат с 1:0 в 41-та минута, след попадение на Петър Кирев. В 55-та минута Георги Караиванов бе точен с глава, след центриране от корнер за 2:0. Крайното 3:0 оформи Васил Тошев в 58-та минута.

Изиграхме срещата на много добро ниво. Момчетата се стараха, раздадоха се и показаха хубави неща в атака. Има още какво да се желае и съм убеден, че от мач на мач ще изглеждаме все по-добре, коментира Емил Георгиев след последния съдийски сигнал.

Срещу Етър (Велико Търново) Лудогорец U15 игра в състав: Умут Хабил, Емил Панов, Александър Георгиев, Георги Караиванов, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Радослав Мутафов, Никола Георгиев, Петър Кирев, Васил Тошев, Стивън Вълчев (Костадин Белалиев, Дакарай Трой, Йоан Киров, Денислав Стойчев).