Репортаж 4 Май 2019

Лудогорец II разгроми Кариана с 4:0

Лудогорец II разгроми с 4:0 гостуващия тим на Кариана (Ерден). Мачът от XXVII кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион...

Лудогорец II разгроми с 4:0 гостуващия тим на Кариана (Ерден). Мачът от XXVII кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Съставът на Радо Комитов бе подсилен за двубоя от петима футболисти на първия отбор - Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Натанаел Пимента, Станислав Манолев и Димо Бакалов.

"Орлите" отправиха първия точен удар към вратата на съперника в 10-та минута. Форстър опита мерника си от пряк свободен удар, но Павел Станев внимаваше и спаси. При ответната атака Ивелин Илиев от Кариана бе изведен очи в очи с Даниел Наумов, но младият страж се справи отлично. В 26-та минута Димо Бакалов получи отличен пас и от упор засече топката в мрежата за 1:0. В 28-та и 38-та минута Климентов и Ерол Дост шутираха опасно, но в първия случай топката премина до гредата, а във втория Станев успя да спаси. В 43-та минута Ерол Дост намери добре Станислав Манолев в наказателното поле и той хладнокръвно реализира за 2:0. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

Второто полувреме започна добри за Лудоторец II. Ангел Цолов от Кариана върна лошо една топка, Димо Бакалов овладя и намери точно Манолев, който с втория си гол в срещата направи резултата класически. Последваха минути без интересни ситуации пред двамата вратари. В 81-та Цветослав Петров бе изведен добре от Натанаел в наказателното поле и стреля силно, но над вратата. В първата минута на добавеното време Петров се реваншира за пропуска с хубава асистенция към Климентов. Халфът не сгреши и с хубав удар заби топката в мрежата за 4:0.

Изиграхме добър мач. Помогна ни и подкрепата, която получихме от първия тим. В присъствието на опитни и класни играчи на терена, младите действат по-спокойно и по-сигурно. Това им помага да демонстрират безспорния си потенциал, коментира слд последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

ЛУДОГОРЕЦ II - КАРИАНА (ЕРДЕМ)  4:0

1:0 Димо Бакалов (26)

2:0 Станислав Манолев (43)

3:0 Станислав Манолев (53)

4:0 Ивайло Климентов (45+1)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Рафаел Форстър, Илкер Будинов, Георги Терзиев (капитан), Доминик Янков (72 - Цветослав Петров), Натанаел Пимента, Ерол Дост, Ивайло Климентов, Дейвид Рибейро, Станислав Манолев (59 - Иван Йорданов), Димо Бакалов (66 - Димитър Митков)

Кариана Ерден: Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Георгиев, Николай Дичев, Стоян Предев, Красимир Илиев, Владимир Мичев (капитан, 85 - Николай Николов), Цветомир Тодоров, Ивелин Илиев, Ангел Бастунов (46 - Лионел Матадос), Димитър Георгиев (70 - Евгени Игнатов)

Жълт картон: Георги Георгиев (Кариана).