Академия 3 Май 2019

Лудогорец U19 се справи класически със Славия

Лудогорец U19 постигна убедителна победа с класическото 3:0 над Славия (София). Мачът от XXVI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19...

Лудогорец U19 постигна убедителна победа с класическото 3:0 над Славия (София). Мачът от XXVI  кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". С успеха момчетата на Тодор Живондов съкратиха на 2 точки преднината на временния водач Черно море, който направи реми 2:2 с Берое.

"Орлите" откриха в 30-та минута. След добра флангова атака, топката бе центрирана по тревата в наказателното поле, където Георги Стоянов я засече в мрежата. До края на полувремето изгодни ситуации се откриха пред Кристиян Кънчев и на два пъти пред голмайстора Стоянов, но малко не им достигна да поразят целта.

Разградчани удвоиха преднитата си само 4 минути след началото на втората част. Владислав Найденов проби по крилото, намери отлично Велислав Минков около  точката на дузпата и след точния му удар топката спря в мрежата. В 54-та минута Хюсеин Хюсеинов реализира за 3:0. Асистенцията за попадението отново бе на Владислав Найденов. "Орлите" можеха да спечелят и с по-категоричен резултат, но Методий Стефанов, Хюсеин Хюсеинов и Георги Бабалиев пропуснаха добри положения.

Заслужена победа за нашия отбор. Във футбола, както и в живота, винаги може да се желае повече в определени моменти, но аз съм удовлетворен от това, което момчетата свършиха днес, коментира след края на срещата Тодор Живондов.

Срещу Славия (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Георги Вълчев, Василен Марков, Светослав Славчев, Николай Томов, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев, Методий Стефанов, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Владислав Найденов (Велислав Минков, Кирил Янакиев, Никола Ганчев, Георги Бабалиев).