Академия 16 Февруари 2019

Лудогорец U17 и U15 с победи над Академия Пандев в Петрич

Формациите на Лудогорец U17 и U15 завършиха с победи над връстниците си от Академия Пандев подготвителния лагер в Петрич. Момчетата на Стефан Славов...

Формациите на Лудогорец U17 и U15 завършиха с победи над връстниците си от Академия Пандев подготвителния лагер в Петрич. Момчетата на Стефан Славов надделяха над съперника с 1:0, а тези на Христо Господинов постигнаха успех с 3:1.

Единственото попадение за U17 отбеляза Алекс Луканов в 16-ата минута. Той завърши на далечната греда хубаво центриране от фал на Димитър Михалев. Двубоят бе оспорван, с известно преимущество на "орлите".

За U15 точни бяха Янислав Дюлгеров в 9-ата, Иван Аспарухов в 17-ата и Радослав Захариев от дузпа в 68-ата минута. Академия Пандев намали на 2:1 също от дузпа, в 31-ата минута. Възпитаниците на Христо Господинов имаха категорично превъзходство над съперника и изпуснаха 5 чисти положения за гол, в това число и дузпа през първото полувреме.

Лагерът в Петрич бе изключително полезен за отбора. Академия Пандев е сериозен съперник, с трима национали в редиците си и с класен централен нападател. Доволен съм, че успяхме да ги победим и в двете срещи, коментира Стефан Славов.

Христо Господинов също даде висока оценка на лагера в южния град. Показахме много добри неща, особено в атака, където момчетата действат все по-сработено, със скорост и въображение, отбеляза той.

Срещу Академия Пандев формациите на Лудогорец играха в следните състави:

U17: Дамян Христов, Иван Донецк, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Димитър Михалев, Стилиян Спасов, Петър Георгиев, Онур Чолак, Георги Николов, Ивелин Ангелов (Мартин Алексиев, Явор Григоров, Хакъ Хакиев, Ники Пенков).

U15: Християн Стоянов, Димитър Димитров, Ибрям Хабил, Месин Салим, Ивайло Гущеров, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Янислав Дюлгеров, Иван Аспарухов, Тони Георгиев, Петко Петков (Йоан Йорданов, Мартин Мартинов, Росен Земеделски, Георги Янев, Симеон Петров, Димитър Игнатовски).