Академия 17 Февруари 2019

Лудогорец U19 и U16 спечелиха контролите си с ОФК Белград

Формациите на Лудогорец U19 и U16 спечелиха контролите си с ОФК Белград, съответно с 2:1 и 3:2, като съперниците на по-малките "орли" са...

Формациите на Лудогорец U19 и U16 спечелиха контролите си с ОФК Белград, съответно с 2:1 и 3:2, като съперниците на по-малките "орли" са една година по-големи - U17. Мачовете се играха в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов изиграха тактически добре двубоя си. Те поведоха с 1:0 в 15-ата минута, като точен бе Хюсеин Кольоглуев, който засече с глава центриране от фланга. Гостите от Сърбия изравниха в 62-ата минута. Влезлият като смяна Алекс Ганчев прати топката в мрежата за 2:1 в 80-ата минута, след корнер и отново с глава.

Възпитаниците на Иво Градев поведоха в 23-ата минута, когато Стефан Статев бе изведен добре вдясно и порази далечния ъгъл. Гостите изравниха в 43-ата минута. Разградчани излязоха напред в резултата в 56-ата минута, когато Росен Иванов направи добро двойно подаване със Стефан Статев и завърши хладнокръвно акцията. В 75-ата минута гостите си вкараха автогол за 3:1. Две минути по-късно те успяха да намалят на 2:3.

В тази контрола искахме да видим как стоим физически преди старта на първенството. Подходихме разумно, като разчитахме на контраатаки. Доволен съм от резултата, но ще трябва да направим още много корекции в играта си, за да бъде тя такава, каквато трябва да е, коментира Тодор Живондов.

Получи се здрав мач, с мъжки единоборства. Момчетата играха на добро ниво, противопоставиха се на съперника, демонстрираха хубаво владеене на топката и контрол върху играта. Няма как да не съм доволен, още повече, че опонентите ни  бяха по-големи с една година, каза Иво Градев.

Срещу ОФК Белград формациите на Лудогорец играха в следните състави:

U19: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Станислав Вълчев, Никола Томов, Кристиян Кънчев, Преслав Петков, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов, Хюсеин Кольоглуев, Георги Стоянов (Алекс Ганчев, Велислав Минков, Никола Ганчев).

U16: Мартин Петков, Алекс Маринов, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Корай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Кристиян Лосков, Стефан Статев, Димитър Господинов (Пламен Пепеляшев, Стефан Стефанов, Озан Ремзи, Даниелс Ахмедов, Богдан Шалев, Теодор Тотев, Иван Томов, Мартин Кирчев, Божидар Владимиров, Николай Георгиев, Румен Георгиев).