Репортаж 31 Март 2018

Лудогорец отнесе 5:0 Верея

Лудогорец постигна девета поредна победа в първенството на Първа лига. Шампионите отнесоха с 5:0 Верея и на разпети петък ще посрещнат ЦСКА-София с...

Лудогорец постигна девета поредна победа в първенството на Първа лига. Шампионите отнесоха с 5:0 Верея и на разпети петък ще посрещнат ЦСКА-София с настроение. Над всички в състава на шампионите бе Клаудио Кешерю, който отбеляза два гола. Две попадения вкара и Якуб Шверчок, а веднъж се разписа Джоди Лукоки.

Преди почивката Лудогорец имаше тотално превъзходство, но първият гол във вратата на гостите от Стара Загора падна в 40-ата минута. Разписа се Клаудио Кешерю от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него. Само две минути по-късно мачът бе решен с ново попадение за Лудогорец. Този път се разписа влезлият като резерва Джоди Лукоки. Холандецът замени принудително Вандерсон, който почувства болка в бедрото.

След почивката Лудогорец отново бе пълен господар на терена. В самото начало на втората част реферът Драганов можеше да отсъди дузпа за "орлите" след фаул срещу Лукоки. В 72-ата минута резултатът стана класически. Клаудио Кешерю изпълни брилянтно пряк свободен удар на два метра пред пеналта на Верея, топката удари напречната греда и тупна зад голлинията. 4:0 направи Якуб Шверчок, който се появи на терена на мястото на Марселиньо. Полският национал засече центриране по земя на Мисиджан отсядно.

В даденото от рефера продържение отново Шверчок се озова в чиста позиция и фиксира крайното 5:0 за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 5:0

1:0 Клаудио Кешерю (40') - дузпа
2:0 Джоди Лукоки (42')
3:0 Клаудио Кешерю (72')
4:0 Якуб Швиерчок (84')
5:0 Якуб Швиерчок (90')

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Георги Терзиев, Игор Пластун, Вандерсон (23 - Джоди Лукоки), Светослав Дяков (к), Густаво Кампаняро (75 - Яцек Горалски), Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Сисиньо, Марселиньо (70 - Якуб Шверчок), Клаудио Кешерю.

ВЕРЕЯ: Богомил Цинцарски, Веселин Минев, Илия Мунин, Костадин Слаев, Пламен Тенев, Венцислав Бенгюзов, Елиаш (52 - Милен Танев), Антон Огнянов, Валери Домовчийски (46 - Юлис Ндонг), Венцислав Христов, Георги Андонов (74 - Симеон Мечев).

Жълти картони: Веселин Минев, Валери Домовчийски, Георги Андонов, Юлис Ндонг (Верея).