Академия 31 Март 2018

Лудогорец U17 разгроми със 7:0 Етър (Велико Търново)

Лудогорец U17 разгроми със 7:0 Етър /Велико Търново/ в Разград, XXI кръг от първенството на Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на Петър...

Лудогорец U17 разгроми със 7:0 Етър /Велико Търново/ в Разград,  XXI кръг от първенството на Елитната юношеска група до 17 години.

Момчетата на Петър Пенчев показаха това, на което са способни и доминираха от първата до последната минута на мача.
Разградчани демонстрираха дух и мотивация срещу Етър.

Първото полувреме започна вихрено за момчетата на Петър Пенчев. Първият гол падна в 12-ата минута, той бе дело на Преслав Петков. Шест минути по късно резултатът стана 2:0. Автор на попадението бе Велислав Минков. В 30-ата минута, след многоходова комбинация падна третият и най-красив гол в мача. Със силен удар от въздуха Преслав Петков прати топката в мрежата на гостите от Велико Търново. Резултатът стана 4:0 в 39-ата минута, когато за разградчаяни се разписа Владислав Найденов. В 47 –ата минута резултатът в полза на Лудогорец U17 се покачи на 5:0. Голът бе дело на Георги Бабалиев. В 55-ата минута Велислав Минков закръгли на 6:0. Това обаче не беше краят на головата канонада. Той дойде в 63-ата минута на мача с второто попадение на Георги Бабалиев, когато резултатът нарастна на 7:0.

Отборът бе изключително мотивиран след равенството, което направихме с Черно море и днес показахме една много добра и резултатна игра, коментира лаконично треньорът на Лудогорец U17 Петър Пенчев.

Срещу Етър (Велико Търново) Лудогорец U17 игра в състав: Петър Александров, Никола Ганчев, Александър Ганчев, , Димитър Жеков, Петър Караангелов, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Владислав Найденов, Преслав Петков, Георги Бабалиев, Джефер Джефер (Никола Георгиев, Йордан Статев, Веселин Николов, Пламен Стоянов).