Академия 4 Юни 2017

Лудогорец U19 разгроми Локомотив (Пловдив) с 5:0

Лудогорец U19 надигра категорично гостуващия тим на Локомотив (Пловдив) и го разгроми с 5:0. Момчетата на Юри Васев показаха хубав, нападателен...

U19: Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 5:0

Лудогорец U19 надигра категорично гостуващия тим на Локомотив (Пловдив) и го разгроми с 5:0. Момчетата на Юри Васев показаха хубав, нападателен футбол и по традиция създадоха куп положения за гол, много от които пропуснаха. Мачът бе от последния 30 кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години.

"Орлите" влязоха в двубоя с дух и мотивация. Те откриха резултата още в 3-ата минута, когато след корнер централният защитник Мартин Минчев бе най-съобразителен в наказателното поле и отблизо не сгреши. След това чудесни възможности за ново попадение се откриха пред Тони Иванов, Милков и Мехмед, но те не успяха да отбележат. Вторият гол за орлите заби отново Минчев. В 34-ата минута след хубав пас на Цветослав Петров в наказателното поле, той бе достатъчно настойчив, за да преодолее вратарят и да оплете топката в мрежата.

Второто полувреме започна с пропуск на крилото Милков, а в 57-ата минута влезлият като смяна Юнуз реализира за класическата преднина от 3:0. 13 минути по-късно отново Юнуз отбеляза за 4:0. Головата фиеста за Лудогорец завърши Дост, който вкара технично с пета в 80-ата минута.

Срещу Локомотив (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Димитър Илиев, Иван Великов, Мартин Минчев, Ерол Дост, Цветослав Петров (к), Тони Иванов,  Андреан Димитров, Мартин Милков, Мехмед Мехмед (Ангел Дойчинов, Юнуз Юнуз, Мирослав Георгиев, Илкер Будинов).