Академия 2 Юни 2017

Лудогорец U17 с уникално постижение, завърши първенството без загуба

Лудогорец U17 постигна нещо уникално, което никой друг отбор не е успявал да постигне, откакто има елитни юношески групи – завърши сезона без загуба....

U17: Черно море - Лудогорец 1:1

Лудогорец U17 постигна нещо уникално, което никой друг отбор не е успявал да постигне, откакто има елитни юношески групи – завърши сезона без загуба. В последния кръг от първенството на Елитната юношеска група до 17 години шампионският тим на Радослав Комитов завърши във Варна 1:1 с Черно море, финиширайки с голова разлика 97:9, която сама по себе си показва абсолютно превъзходство над съперниците.

След предсрочно завоюваната титла, в морската столица орлетата влязоха в мача по-лежерно и без достатъчна концентрация. Въпреки това, техните домакини с мъка достигаха до наказателното им поле, а пред тяхната врата головите ситуации се редяха една след друга. Варненци успяха да открият резултата при първия си корнер, станал факт чак в 24-ата минута на двубоя и то след далечен удар, избит зад аут линията от вратаря Исаков. След изпълнението на ъгловия удар настъпи разбъркване, при което първоначално топката бе изчистена от наказателното поле, но при изсипването й обратно в него, отбраната на разградчани подцени ситуацията и допусна моряците да отправят точен удар, с който да открият резултата. Орлите реагираха като ужилени, притиснаха съперника и само след 14 минути Доминик Янков оплете топката в мрежата на варненци за 1:1.

През второто полувреме възпитаниците на Комитов притиснаха здраво съперника. Доминик Янков можеше да отбележи втория си гол в срещата, но удари гредата. Митков и Хюсеинов пък излязоха очи в очи с вратаря на домакините, но пропуснаха. Добри ситуации за гол се откриха още пред Тихомир Димитров и  Георги Вълчев. Те обаче също не успяха да реализират.

„Не съм доволен от играта ни в този мач. Не показахме истинските си възможности. Ако го бяхме направили, щяхме да победим с разлика. Това, че вече сме шампиони и сме натрупали умора, не е извинение. Аз очаквам играчите ми да се раздават максимално във всеки един мач”, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец игра в състав: Марио Исаков,  Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев, Николай Томов, Евгени Димитров, Стефан Методиев, Георги Стоянов, Доминик Янков, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков. (Станислав Вълчев).