Репортаж 7 Февруари 2017

Лудогорец удари 2:1 БАТЕ Борисов

Лудогорец победи с 2:1 БАТЕ Борисов в седмата си контрола в Турция. В сряда шампионите срещат Марибор в последната си проверка в Белек, след което се...

Лудогорец победи с 2:1 БАТЕ Борисов в седмата си контрола в Турция. В сряда шампионите срещат Марибор в последната си проверка в Белек, след което се прибират в България.

Срещата започна равностойно, а първото по-интересно положение дойде след четвърт час игра, когато Иванич стреля от 20 метра, но Ренан без проблем улови.

Така се стигна до 20-ата минута, когато футболист на БАТЕ опита да подаде на свой съотборник от фаул на близка дистанция, но намери Жуниор Кишада. Бразилецът овладя топката, напредна на скорост, майсторски финтира бранител на беларуския шампион и след брилянтен диагонален шут намери долния десен ъгъл на Щербицки за 1:0.

Само 120 секунди по-късно вратарят на БАТЕ отрази опасен изстрел на Жоао Пауло.

Последваха две изключително опасни контраатаки за Лудогорец, които обаче не завършиха с втори гол. За сметка на това в 42-ата минута БАТЕ изравни. Това стори Риос, който изпрати топката в мрежата от фаул.

В началото на второто полувреме двата тима си размениха по един удар от дистанция. В 65-ата минута Лукас Саша бе фаулиран пред наказателното поле на БАТЕ, Мисиджан стреля добре от фаул, но Щербински изби в корнер.

Четири минути по-късно Кишада отново изведе "орлите" напред в резултата. Бразилецът пак бе изведен от футболист на беларусите сам срещу Щербецки и майсторски копна топката над хвърлилия се в краката му страж на противника.

В 80-ата минута българският шампион бе близо до трети гол, но Кафу стреля покрай вратата.

До края на проверката Лудогорец можеше да вкара още поне две попадения. Първо Жоао Пауло и Кафу размениха няколко паса, придружени с петички, на скорост, последва шут на първия от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря. В 90-ата минута Жоао Пауло бе изведен зад гърба на противниковата отбрана, не се полакоми да завърши атаката, а подаде към нахлулия на скорост Върджил Мисиджан, но холандското крило от малък ъгъл не успя да отбележи.

ЛУДОГОРЕЦ - БАТЕ (БОРИСОВ) 2:1

1:0 Жуниор Кишада (20')
1:1 Риос (42')
2:1 Жуниор Кишада (69')

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Йордан Минев (46 - Сисиньо), Игор Пластун, Георги Терзиев, Александър Василев, Лукас Саша, Густаво Кампаняро (52 - Абел Анисе), Вандерсон (46 - Върджил Мисиджан), Жоао Пауло, Жуниор Кишада, Клаудиу Кешеру (46 - Джонатан Кафу)

БАТЕ БОРИСОВ: Щербицки, Риос, Остоич, Поляков, Жавнерчик (46 - М. Володко), А. Володко (46 - Гвилия), Кендиш (46 - Яблонски), Иванич (46 - Березкин), Джигеро (46 - Жук), Родионов (46 - Рушевич), Стасевич (46 - Антилевски (76 - Мухамедов))

Лудогорец - БАТЕ Борисов 2:1