Репортаж 27 Януари 2017

Лудогорец победи Тренчин с 1:0 в Турция

Лудогорец записа първа победа в зимната си подготовка, след като тресна с 1:0 шампиона на Словакия Тренчин, който е сателит на холандския гранд Аякс....

Лудогорец записа първа победа в зимната си подготовка, след като тресна с 1:0 шампиона на Словакия Тренчин, който е сателит на холандския гранд Аякс. Треньорът на разградчани Георги Дерменджиев заложи едновременно на двамата си нападатели – Жоао Пауло и Клаудиу Кешерю. Новото попълнение обаче бе преместен на дясното крило.

Първото по-интересно положение в срещата се откри пред „орлите“. В 20-ата минута Мисиджан проби отляво и с хубав диагонален удар опита да изненада стража на Тренчин, но топката не намери целта. След това пък пред Лукас Саша се откри възможност да прехвърли опразнилия вратата си Шемринец, но би високо. Лудогорец поведе в 39-ата минута. Тогава Кишада проби отдясно и центрира към Жоао Пауло. Бившият голмайстор на Ботев засече по великолепен начин от въздуха с левия крак и не остави шансове на стража – 1:0 за „орлите“.

В 53-ата минута Уде от Тренчин влезе грубо на Марселиньо, след което родният национал скочи, за да потърси обяснение. Заради случилото, двамата бяха декорирани с жълти картони. След 60-ата минута пред шампионите на Словакия се откриха две добри положения. Първо Янга  получи топката във вратарското поле, но не можа да стреля. След това пък след центриране от пряк свободен удар се стигна до разбъркване пред Ренан, но ударът на Лоурънс беше избит пред голлинията. Последва обаче контраатака на Лудогорец, при която Джонатан Кафу напредна в половината на противника и стреля от границата на наказателното поле, но слабо. В 72-ата минута Петър Клешчик шутира от дистанция, но бразилският страж Ренан се справи.

В последните десетина минути футболистите на Георги Дерменджиев се развихриха и можеха да качат на разлика участника в квалификациите на Шампионската лига. В 79-ата минута Кафу и Кампаняро разиграха добре, топката попадна във Вандерсон, който направи и невъзможното и пропусна. След това пък Кафу бе изведен от дълбочина, шутира лошо, но топката се насочваше към празната врата когато капитанът на Тренчин Клешчик изчисти точно пред голлинията. В 86-ата минута Джоди Лукоки беше изведен сам срещу вратаря и би много неточно.

В неделя е следващата проверка на Лудогорец – срещу украинския участник в Лига Европа – Заря Луганск.

Лудогорец - Тренчин 1:0