Репортаж 29 Януари 2017

Лудогорец отнесе третия в Украйна с 2:0

Лудогорец постигна престижен успех, побеждавайки с 2:0 третия в Украйна и участник в груповата фаза на Лига Европа Заря Луганск. Треньорът на...

Лудогорец постигна престижен успех, побеждавайки с 2:0 третия в Украйна и участник в груповата фаза на Лига Европа Заря Луганск. Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев отново заложи на два различни състава, както бе във всяка една контрола на тима на турска земя. Пак обаче извън състава остана Милан Борян, като по едно полувреме си поделиха Владо Стоянов и Ренан дос Сантос.

В първите минути украинците, които са трети в класирането след грандовете Шахтьор Донецк и Динамо Киев, стояха по-добре на терена. След едва няколко секунди игра Игор Пластун сбърка в центъра на терена, Кадимян проби и стреля, като Владо Стоянов спаси, а Петряк не успя да добави. След това пък продължително разиграване на Заря завърши с бомбен изстрел на сърбина Желко Любенович, който обаче бе отразен от вратаря на Лудогорец. „Орлите“ отговориха чрез удар с глава на Марселиньо, но той мина над вратата. Постепенно съставът на Георги Дерменджиев взе инициативата и стана далеч по-интересно пред вратата на украинците. В 27-ата минута Вандерсон би, но право в ръцете на Чуваев. Пет минути след това логичното се случи и шампионите излязоха напред в резултата. Лукоки проби отлично по дясното крило и върна назад към Светослав Дяков, а капитанът с хубав удар прати топката в мрежата на Заря – 1:0. В 43-ата минута „орлите“ бяха много близо до второ попадение. Тогава отново Лукоки напредна отдясно и подаде на Кафу, но стражът на украинците изби в корнер. В последната секунда на първата част Гордиенко шутира, но неточно.

Второто полувреме започна с три положения за разградчани, като и в трите беше замесен Клаудиу Кешерю. Първо той не успя да спре топката след чудесен пас от дълбочина, след това стреля слабо от пряк свободен удар, а накрая би високо в облаците. В 58-ата минута украинците можеха да изравнят, като Гречишкин центрира от фаул, а Бонавентуре напълно непокрит не уцели вратата. Секунди по-късно пък Козмин Моци върна необмислено топката назад, тя се озова в Кулач, който надигра Сисиньо, но не можа да нанесе добър удар.

В 79-ата минута Лудогорец уби интригата в спаринга. Натанаел подаде дълъг пас към Жоао Пауло. Той успя да избие топката от вратаря, който тръгна да го гони. Бившият футболист на Ботев се сблъска с един от реферите, но продължи да гони кълбото. В крайна сметка то се озова в Кишада, който без проблеми я вкара в опразнената врата – 2:0.

Следващата контрола на „орлите“ е на 1 февруари срещу полския Термалика.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗАРЯ (ЛУГАНСК) 2:0

1:0 Дяков (31')
2:0 Кишада (78')

ЛУДОГОРЕЦ:

Първо полувреме: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Игор Пластун, Георги Терзиев, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Джонатан Кафу, Джоди Лукоки, Марселиньо.

Второ полувреме: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Паломино, Натанаел, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Клаудиу Кешерю, Кишада

ЗАРЯ (ЛУГАНСК): Чуваев, Сухоцкий, Форстер, Гордиенко, Опанасенко, Бабенко, Чайковски, Петряк, Паулиньо, Харатин, Кадимян

Резерви: Шевченко, Левченко, Шершен, Собол, Ярмаш, Чечер, Гречишкин, Качавенда, Липартия, Шалфеев, Кулач, Бонавентуре, Безбородко, Виницкий

Лудогорец - Заря (Луганск) 2:0