Академия 26 Януари 2024

Лудогорец U15 надви с 4:0 Спартак (Пловдив) U16

Момчетата от елитния тим Лудогорец U15 завоюваха безапелационна победа с краен резултат 4:0 в контрола срещу по-големите съперници от Спартак...

Момчетата от елитния тим Лудогорец U15 завоюваха безапелационна победа с краен резултат 4:0 в контрола срещу по-големите съперници от Спартак (Пловдив) U16. „Зелените“ гостуваха на своите противници в последния мач от подготвителния лагер.

Резултатът бе открит още в деветата минута след първия съдийски сигнал. Точен за 1:0 бе Тимур Мустафа, който улучи мрежата след изстрел с глава. За попадението получи асистенция от Тодор Тодоров, който центрира от фланга.

Втория гол отбеляза Еди Дончев в 40-тата минута на срещата. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле отново след центрирана топка от фланга.

Калоян Георгиев нанесе третият точен изстрел във вратата на Спартак. Бяха изминали 63 минути от началото на мача, когато Калоян бе изведен сам срещу вратаря от Джем Андонов.

Точно 10 минути по-късно вратарят на „орлетата“ Александър Панайотов записа името си в мача, вкарвайки четвъртия гол за своя отбор от дузпа.

Доволен съм от старанието на момчетата. Има още какво да се желае при провеждането на атаките. Макар да не допуснахме попадение, ще работим за подобрение и във фаза защита“, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.