Академия 26 Февруари 2023

Лудогорец III разгроми с 6:2 Локомотив (Русе)

Лудогорец III разгроми с 6:2 Локомотив (Русе) в мач от XVII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на...

Лудогорец III разгроми с 6:2 Локомотив (Русе) в мач от XVII кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли".

Още в 3-та минута на вратаря на гостите се наложи да вади топката от мрежата. Гола отбеляза Валентин Цветанов, а асистенцията бе на Тончо Георгиев. В 7-та минута гостите успяха да изравнят от дузпа. В 13-та минута шут на Петър Кирев срещна гредата, а в 30-та "орлите" поведоха с 2:1. Голът вкара Димитър Иванов, а последния пас даде Никола Тодоров. Три минути по-късно Локомотив стигна до попадение и отново изравни резултата. В 38-та минута Тончо Георгиев центрира добре, а Петър Кирев вкара за 3:2. Две минути преди края на редовното време на първото полувреме разградчани увеличиха преднината си на 4:2. След двете асистенции името сред голмайсторите си записа Тончо Георгиев, който бе намерен добре от Давид Георгиев. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката гредата спаси гостите от пето попадение след бомбен шут на Димитър Иванов в 50-та минута. В 78-та минута Валентин Цветанов вкара с глава за 5:2. Той засече центриране от корнер на Стивън Вълчев. Крайното 6:2 в 85-та минута оформи Джан Ниязи също с глава. Голът падна след добре изпълнен фал от Стивън Вълчев.

Доволен съм от мача, особено от офанзивните ни играчи, които вкараха много голове и създадоха още доста ситуации пред вратата на съперника. Не се представихме добре във фаза защита. За пореден път допускаме елементарни голове в нашата врата, коментира след края на срещата старши треньорът Захари Сираков.