Академия 18 Февруари 2023

Лудогорец U15 стартира в първенството с класика над Локомотив (София)

Лудогорец U15 стартира с класическото 3:0 над Локомотив (София) участието си в пролетния дял на първенството в Елитната юношеска група до 15 години....

Лудогорец U15 стартира с класическото 3:0 над Локомотив (София) участието си в пролетния дял на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Мачът от програмата на XVI кръг се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Росен Маринов откриха резултатат в 21-та минута с попадение на Максим Минков. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Калоян Божков удвои в 43-та минута от дузпа. Наказателният удар бе свирен за нарушение срещу Елисей Саров. В 46-та минута Максим Минков с глава прати топката в мрежата за 3:0. Той засече центиране от фланга на Йоан Анастасов.

През първото полувреме не се представихме по най-добрия начин. Имаше напрежение, което доведе до много грешки в отиграванията. През второто вече играхме на много добро ниво, като можеше да вкараме и повече голове. Като за първи официален мач сме доволни. Добре е да стартираш с изразителен успех, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.