Академия 17 Септември 2022

Лудогорец U15 с двойна класика над Спартак (Плевен)

Лудогорец U15 разгроми с 6:0 връстниците си от (Плевен) в мач от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на...

Лудогорец U15 разгроми с 6:0 връстниците си от (Плевен) в мач от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Димитър Мрънков, който отбеляза хеттрик.

"Орлите" откриха още в 1-та минута чрез Димитър Мрънков. Само минута по-късно Калоян Божков вкара за 2:0. Класическата преднина бе факт в 23-та минута, като Мрънков се разписа директно от ъглов удар. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката разградчани стигнаха до 4:0 в 42-та минута. Точен бе Йоан Анастасов. Димитър Мрънков оформи своя хеттрик за 5:0 в 52-та минута. Крайното 6:0 фиксира Илиян Гатински. Той завърши отлична многоходова атака на отбора, преминала през почти всички футболисти на "орлите".

Няма как да не сме доволни от представянето в тази среща. Имахме пълно превъзходство. Вкарахме шест гола. Създадохме още много добри ситуации за попадение, без да допуснем сериозна опасност пред нашата врата, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

U15: Лудогорец - Спартак (Плевен)