Академия 9 Април 2022

Лудогорец U17 с категорично 4:0 над Берое

Лудогорец U17 спечели с категоричното 4:0 мача с връстниците си от Берое (Стара Загора). Срещата от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U17 спечели с категоричното 4:0 мача с връстниците си от Берое (Стара Загора). Срещата от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Иван Нешков откри в 14-та минута. Той отбеляза директно от ъглов удар. В 30-та минута Константин Димитров проби по фланга и подаде по тревата успоредно на вратата за Петър Кирев, който засече за 2:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

Само четири минути след подновяването на играта Петър Кирев направи разликата класическата. Последният пас даде Никола Георгиев, който изведе голмайстора сам срещу вратаря на гостите. В 80-та минута Йоан Киров оформи крайното 4:0 след добър пас на Димитър Филипов.

Доволни сме и от резултата, и от играта на отбора. Показхме хубав комбинативен футбол и добри взаимодействия, коментира след края на срещата старши треньорът Емил Георгиев.

U17: Лудогорец - Берое 4:0