Академия 7 Август 2021

Лудогорец U15 разби румънци с 6:0

Лудогорец U15 разби с 6:0 връстниците си от румънския Проспорт Букурещ в контрола. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли"....

Лудогорец U15 разби с 6:0 връстниците си от румънския Проспорт (Букурещ) в контрола. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Резултатът откри Станислав Витанов. Той се разписа с глава след центриране на Наско Янев от корнер. Янев изработи и втория гол. Той проби добре и намери Георги Пенев, който не остави шансове на вратаря на съперника. След двете асистенции Наско Янев оформи класиката. Той бе изведен в отлична позиция от Кристиян Анев и прати топката в мрежата. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто полувреме "орлите" продължиха да доминират на терена и превъзходството им доведе до нови три гола. Янко Ажуани бе повален в наказателното поле и Даниел Петков изпълни точно отсъдената дузпа за 4:0. Наско Янев вкара за 5:0, след самостоятелен пробив. Крайното 6:0 оформи Янко Ажуани, след рейд и асистенция на Наско Янев.

Момчетата се постараха и се представиха добре. Въпреки убедителния резултат има слабости в играта ни, които трябва да отстраним. Първенството в Елитната юношеска група до 15 години започва след две седмици и вярвам, че дотогава ще внесем необходимите корекции, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.