Репортаж 17 Септември 2023

Лудогорец II загуби с 0:2 от Спартак (Плевен)

Лудогорец II загуби с 0:2 от Спартак (Плевен) в мач от IX кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли" . Като...

Лудогорец II загуби с 0:2 от Спартак (Плевен) в мач от IX кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли" . Като титуляри за дубъла на Шампионите излязоха Игор Пластун, Педро Енрике и Рай Насименто.

Двата отбора демонстрираха открит и приятен футбол с много положения пред двете врати. В 9-та минута Дамян Христов спаси удар от няколко метра на Боримир Карамфилов. "Орлите" отговориха с ефектна задна ножица на Рай Насименто, който засече центриране на Хюсеин Кельовлуев, но топката не попадна в очертанията на вратата. В 31-та минута Дамян Христов отново показа класа и извади опасен шут от упор на Васил Шопов. Първото полувреме завърши без голове.

Две минути след подновяването на играта Рай Насименто стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. В 49-та минута Йоан Йорданов свали с глава на Хюсеин Кельовлуев, той намери Петър Георгиев, който шутира, но неточно. Минута по-късно и удар на Рай Насименто прелетя край целта. В 52-та минута гостите откриха резултата чрез Христиан Петков. Четири минути по-късно "орлите" бяха близо до гола, но влезлият като смяна Константин Димитров пропусна от отлична позиция да прати топката в мрежата. В 71-та минута Педро Енрике отне от Васил Шопов, напредна и опита шут от дистанция, но топката прелетя над напречната греда. В 87-та минута Слав Петков оформи крайното 0:2.

Получи се добър мач, в който и двата отбора имаха своите шансове. За съжаление ние пропуснахме нашите, а съперникът успя да отбележи два гола. Може би и спортното щастие изигра своята роля, но нашите млади играчи има още какво да учат. Допуснахме непредизвикани грешки в отбрана, а в завършващата фаза не винаги успявахме да развием по най-добрия начин своите атаки, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 0:2

0:1 Христиан Петков (52)

0:2 Слав Петков (87)

Лудогорец II: Дамян Христов, Игор Пластун, Алекс Луканов, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан), Педро Енрике, Рай Насименто, Методий Стефанов, Димитър Илиев

Спартак: Станислав Антонов, Атанаиос Пацолис, Иво Върбанов капитан, Яни Върбанов, Димитър Калчев, Виктор Иванов, Петрос Бакуцис, Васил Шопов, Боримир Карамфилов, Християн Петков, Тончо Георгиев

Лудогорец II - Спартак (Плевен) 0:2