Репортаж 16 Юли 2023

Секунди разделиха Лудогорец II от победа над Дунав в Русе

Лудогорец II изпусна за секунди победата над Дунав в Русе, след като домакините успяха да изравнят за крайното 2:2 в самия край на даденото...

Лудогорец  II изпусна за секунди победата над Дунав в Русе, след като домакините успяха да изравнят за крайното 2:2 в самия край на даденото продължение на редовното време. "Орлите" имат основания да съжаляват за резултата, но не и за представянето си в I кръг на първенството във Втора лига.

Момчетата на Тодор Живондов откриха още в 4-та минута на двубоя. Алекс Луканов завърши точно центриране от фал. Домакините успяха да изравнят чрез ветерана Мирослав Будинов в 14-та минута на срещата. В 44та минута разградчани пропуснаха златна възможност да поведат в резултата, като на три пъти удари на Йоан Йорданов от малкото наказателно поле бяха блокирани от вратаря и бранители на домакините. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто разградчани поведоха с 2:1 в 65-та минута. Цветослав Петров реализира директно от пряк свободен удар. Дунав изравни в 95-та минута с попадение на Георги Вълчев.

Момчетата заслужават поздравления за желанието и дисциплината. Като за  първи мач отборът показа игра над очакваното ниво. Единственото, което не се получи днес, бе резултатът. Жалко, че секунди ни разделиха от победата на старта на първенството, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.