Репортаж 25 Февруари 2023

С човек по-малко Лудогорец II направи реми със Струмска слава

Лудогорец II стигна само до равен 1:1 в мача си със Струмска слава (Радомир) от програмата на XX кръг в първенството на Втора лига. Момчетата на Тодор...

Лудогорец II стигна само до равен 1:1 в мача си със Струмска слава (Радомир) от програмата на XX кръг в първенството на Втора лига. Момчетата на Тодор Живондов играха с човек по-малко от 37-та минута. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли".

В 24-та и 29-та минута Дамян Христов се намеси добре при удари към вратата му, отправени съответно от Борислав Николов и Димитър Стоянов. В 30-та минута Раи Насименто се оказа на върха на бърза контраатака на "зелените", напредна сам и шутира, но край вратата. В 37-та минута Дамян Христов бе отстранен от игра с директен червен картон, защото главният съдия Кристиян Тодоров прецени, че е уловил топката извън наказателното поле. Тодор Живондов бе принуден дз извади Цветослав Петров и да пусне на неговото място резервния страж Пламен Пепеляшев. Първото полувреме завърши без голове.

Макар и с човек по-малко, разградчани започнаха мотивирано второто полувреме и установиха превес в началните минути. В 47-та минута Владислав Найденов получи хубав извеждащ пас зад гърба на отбраната и изкочи очи в очи с Драгомир Петков, в последния миг обаче си поведе дълго топката и стражът улови. В 57-та минута влезлият като смяна Димитър Илиев изпълни пряк свободен удар от десния ъгъл на наказателното поле, но шутът му премина над вратата. В 58-та минута Димитър Илиев нахлу в пеналта и бе съборен от Ивайло Стоянов. Главният съдия отсъди дузпа и минута по-късно Бранимир Костадинов бе точен от бялата точка за 1:0. След попадението и с човек повече, гостите бяха по-активният отбор на терена. В 86-та минута Марио Дилчовски падна в наказателното поле след единоборство с Методи Стефанов и Тодоров за втори път в срещата отсъди най-тежкото наказание във футбола. В 87-та минута Стивън Кирилов изпълни точно дузпата и оформи крайното 1:1.

За съжаление продължаваме да допускаме непредизвикани грешки. Това е основната причина да не победим днес. Разбира се, добре е, че с човек по-малко успяхме да вземем точка от мача, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II - СТРУМСКА СЛАВА  1:1

1:0 Бранимир Костадинов (60 - дузпа)

1:1 Стивън Кирилов (87 - дузпа)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Дени Групер, Георги Терзиев (капитан), Раи Насименто, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров

Струмска слава: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Мартин Костов, Антонио Арсов, Денислав Мицаков, Ивайло Стоянов, Кристиян Китов, Александър Златков, Димитър Стоянов, Стивън Кирилов, Борислав Николов (капитан)

Лудогорец II - Струмска слава 1:1