Репортаж 27 Юни 2020

Лудогорец разгроми Локо (Пд)

Лудогорец разгроми с 6:1 Локомотив Пловдив в двубой от 28-я кръг на efbet Лига и първи домакински мач, след като разградчани триумфираха с деветата...

Лудогорец разгроми с 6:1 Локомотив Пловдив в двубой от 28-я кръг на efbet Лига и първи домакински мач, след като разградчани триумфираха с деветата си поредна титла след успеха с 2:1 над Берое. Това е 33-и мач за домакините, в който остават непобедени в родния шампионат, на 3 зад вечния рекорд на ЦСКА.

Лудогорец наложи вихрено темпо още в самото начало на мача. В първата минута Антон Недялков направи остро центриране, при което Моци бе оставен непокрит и отбеляза хладнокръвно с глава.

В осмата минута Малонга се измъкна от защитата и стреля с десния крак по земя, но далеч в аут.

В 14-ата минута Икоко центрира по брилянтен начин от десния фланг към Вандерсон и българският национал вкара 4-ия си гол от началото на сезона в efbet Лига, след като бе оставен сам срещу Пиргов.

Скоростните набези на "орлите" продължиха с пълна сила.

В 20-ата минута Каули изведе в коридор Жоржиньо сам срещу Пиргов, но стражът скъси ъгъла и №95 на Лудогорец не успя да вкара.

В 24-ата минута Чибота изведе Вандерсон зад защитата сам срещу Пиргов и той покачи лесно на 3:0 от близка дистанция.

180 секунди по-късно Масоеро отклони в наказателното поле топката след корнер, но по недостатъчно добър начин, за да застраши вратата на шампионите.

В 37-ата минута Каули получи центриране отляво на Вандерсон в наказателното поле и стреля, но след рикошет в бранител топката се върна в него и при повторния опит шутът му намери близкия ъгъл на Пиргов за 4:0.

В 55-ата минута "смърфовете" стигнаха до корнер. Момчил Цветанов центрира на първата греда, но защитата на разградчани изчисти бързо.

Малко по-късно гостите стигнаха до гол. В 68-ата минута Муслимович получи коженото кълбо при нахлуването си в наказателното поле и с мощен шут по диагонала разстреля Владислав Стоянов за 4:1.

5 минути след това Малонга пое по страхотен начин топката в наказателното поле, но вместо да стреля продължи напред и ъгълът му бе минимизиран от Владислав Стоянов - аут.

В 75-ата минута Жоржиньо бе оставен непокрит в центъра на пеналтерията и от близко разстояние засече подаване отляво на влезлия преди минути Тауата за 5:1.

Две минути след края на редовното време Тауата отново центрира остро от левия фланг, намирайки свободния Чибота, който завъртя топката с десния крак по фирмен начин и я прати в горния ляв ъгъл на Пиргов за 6:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 6:1

1:0 Козмин Моци (1')
2:0 Вандерсон (14')
3:0 Вандерсон (24')
4:0 Каули (35')
4:1 Кенан Муслимович (67')
5:1 Жоржиньо (74')
6:1 Мавис Чибота (87')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков (82 - Станислав Манолев), Козмин Моци, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Каули Оливейра (83 - Дан Битон), Стефан Баджи, Абел Анисе (70 - Светослав Дяков), Жоржиньо (78 - Димо Бакалов), Мавис Чибота, Вандерсон (71 - Талеб Тауата)

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми (85 - Петър Петров), Петър Витанов (61 - Парвиз Умарбаев), Лукас Масоеро (47 - Йосип Томашевич), Милош Петрович (48 - Динис Алмейда), Николай Николаев, Лукас Салинас (60 - Бирсент Карагерен), Кенан Муслимович, Доминик Малонга, Момчил Цветанов

Жълт картон: Акинсола Акиниеми (Локомотив).