Репортаж 12 Май 2019

Лудогорец II победи Струмска слава с 3:2 в Радомир

Лудогорец II победи Струмска слава с 3:2 в Радомир, в мач от XXVIII кръг на първенството във Втора футболна лига. Младите таланти на клуба, водени от...

Лудогорец II победи Струмска слава с 3:2 в Радомир, в мач от XXVIII кръг на първенството във Втора футболна лига. Младите таланти на клуба, водени от Радослав Комитов, спечелиха трета победа. Запомнящ се дебют записа Кирил Янакиев, който в първата минута, на първата си среща в професионалния футбол, отбеляза гол с първото си докосване на топката.

"Орлите" откриха резултата в 12-та минута, като точен бе Цветослав Петров. До почивката чисти ситуации за нов гол се откриха пред Дейвид Рибейро и Доминик Янков, но те не успяха да поразят целта. Така първото полувреме завърши при резултат 1:0 за разградчани.

Струмска слава изравни в 51-та минута. Голът реализира Борислав Николов. "Орлите" биха център и след секунди влезлият като смяна Кирил Янакиев направи дебюта си сред професионалистите незабравим с попадение, дошло след първия му досег с кълбото - 2:1. В 56-та домакините отново изравниха чрез Любомир Танев. Момчетата на Радослав Комитов обаче не се примириха с резултата и притиснаха съперника. Закономерно тяхна акция бе спряна с нарушение в наказателното поле, а Ивайло Климентов реализира отсъдената дузпа за 3:2 в 69-та минута. През втората част Лудогорец II създаде много добри ситуации за още попадения, но пропуски направиха Дейвид Рибейро, Цветослав Петров и Станислав Вълчев.

Много важна победа за нашия отбор, която ще ни даде спокойствие и самочувствие. Доволен съм от играта на тима в атака, имаше креативност и добри решения в действията ни. Разочарован съм обаче от показаното в отбрана, където допуснахме сериозни индивидуални грешки, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Струмска слава (Радомир) - Лудогорец II 2:3

0:1 Цветослав Петров (12)

1:1 Борислав Николов (51)

2:1 Кирил Янакиев (51)

2:2 Любомир Танев (56)

2:3 Ивайло Климентов (69 - дузпа)

Струмска слава: Драгомир Петков,Борислав Николов (капитан), Николай Николов, Димитър Петков, Калоян Евгениев (70 - Юлиян Чапаев), Хуан Калдерон, Антон Тунгаров, Любомир Танев (60 - Тодор Зюмбулев), Кристиян Китов, Кристиян Тасев (75 - Динко Динев), Александър Аспарухов

Лудогорец II: Даниел Наумов (капитан), Николай Томов, Доминик Янков (67 - Александър Ганчев), Цветослав Петров, Ивайло Климентов, Ерол Дост, Преслав Петров,Станислав Вълчев (81 - Николай Георгиев), Димитър Илиев, Георги Бабалиев (51 - Кирил Янакиев), Дейвид Рибейро