Репортаж 17 Март 2019

Лудогорец II отстъпи на ЦСКА 1948 с 0:1

Лудогорец II загуби с минималното 0:1 от ЦСКА 1948 мача си от XXI кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадион...

Лудогорец II загуби с минималното 0:1 от ЦСКА 1948 мача си от XXI кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли".

Гостите влязоха в мача много мотивирано и наложиха териториален превес. От своя страна момчетата на Ради Здравков приеха играта в своята половина, но при всеки удобен случай контраатакуваха. В 31-та минута Климентов успя да открадне една топка. Последва бърза комбинация, преминала през Иван Йорданов и Дейвид Рибейро, след което бразилецът даде хубав извеждащ пас за Климентов. На халфа не му достигнаха сантиметри, за да засече и от упор да прати топката в мрежата. До края на първата част в няколко ситуации Даниел Наумов се намеси добре и не позволи да бъде преодолян. Двата тима се оттгелиха за почивка при нулево равенство.

През второто полувреме добра възможност се откри пред Ерол Дост в 53-та минута. Силният му удар от въздуха бе с мъка отразен от Емил Михайлов. В 70-та минута гостите откриха резултата, като точен бе Андон Гущеров. В последните секунди на добавеното време плътен шут на Ивайло Климентов профуча покрай гредата, а секунди по-късно главният съдия Димитър Буров свири край на мача.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Гущеров (70)

Лудогорец II: Даниел Наумов (капитан), Илкер Будинов (85 - Георги Вълчев), Ивайло Климентов, Ерол Дост, Иван Йорданов, Олег Димитров, Преслав Петров, Дейвид Рибейро, Методий Стефанов (74 - Хюсеин Хюсеинов), Димитър Илиев, Димитър Митков (55 - Цветослав Петров)

ЦСКА 1948: Емил Михайлов, Александър Александров, Апостол Попов (капитан), Богомир Дяков, Димо Атанасов, Янко Сандански, Мариян Огнянов, Чавдар Ивайлов (90+1 - Айкут Рамадан), Илия Петков (46 - Спас Георгиев), Андон Гущеров, Денислав Александров (52 - Радой Божилов)