Репортаж 14 Декември 2018

Лудогорец пропусна да победи Цюрих

Лудогорец изпусна Цюрих в последен мач от група А на Лига Европа. Мачът завърши 1:1, като момчетата на Антони Здравков имаха превъзходство през...

Лудогорец изпусна Цюрих в последен мач от група А на Лига Европа. Мачът завърши 1:1, като момчетата на Антони Здравков имаха превъзходство през цялото време, но серия пропуски ги лишиха от заслужен краен успех.

Първото полувреме на мача бе едно от най-силните за Лудогорец в Европа този сезон. Шампионите тотално надиграха швейцарския отбор и като по чудо не се прибраха на почивката с изразителна преднина. Още в 13-ата минута "орлите" пропуснаха да открият резултата. Първо Шверчок шутира, но вратарят на гостите отрази удара му. При добавката Марселиньо не успя да уцели вратата. Малко след това полският нападател пробва да намери Вандерсон в пеналта, като бразилецът по чудо не успя да засече топката. Цюрих поведе с първия си удар в очертанията на вратата. В 22-ата минута след центриране от фаул в малкото наказателно поле на домакините Одей отблизо с глава изпрати топката зад Броун. Лудогорец реагира мигновено и вкара съперника в наказателното поле. Шверчок пропусна да изавни в 28-ата минута сам срещу вратаря. Последва удар в гредата след перфектно изпълнение на фаул от Натанаел. Така се стигна до 45-ата минута, когато след грешка на защитата на швейцарците топката стигна до Шверчок, който този път не сбърка и заби за 1:1.

След почивката отново Лудогорец бе отборът, който търсеше повече победата. Футболистите на седемкратния шампион опитаха всичко, но така и не успяха да стигнат до второ попадение. Най-близо до него бяха Сисиньо и влезлият като резерва Кешерю. Шанс се откри и пред Антон Недялков, но ударът му от малкия пеналт бе в аут.

Така Лудогорец за пръв път не успя да преодолее груповата фаза на Лига Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЮРИХ 1:1

0:1 Стивън Одей (21')
1:1 Якуб Шверчок (45' +1)

Лудогорец: Хорхе Брун, Сисиньо, Георги Терзиев, Антон Недялков, Натанаел, Рафаел Форстър, Светослав Дяков (81 - Лукас Саша), Яцек Горалски, Вандерсон (88 - Димо Бакалов), Марселиньо, Якуб Шверчок (72 - Клаудио Кешерю)

Цюрих: Ванинс, Палсон, Винтер, Гюноче, Домжони, Оди (89 - Неф), Бангура, Крециу, Диксън (46 - Красники), Кололи (75 - Родригес), Хелифи

Жълти картони: Рафаел Форстър, Яцек Горалски (Лудогорец); Диксън, Крециу (Цюрих).

Лудогорец - Цюрих 1:1