Локомотив (Сф)

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 27-и кръг

Лудогорец с пета поредна победа в първенството при Петев

21 Април 2023

Лудогорец се качи на върха в Първа лига за първи път от 10-ия кръг след много трудна победа с 1:0 над Локо София.

Въпреки тоталната доминация с 30:2 при ударите единственото попадение бе отбелязано от обичайния напоследък спасител Игор Тиаго в 81-ата минута. А гостите играха малко повече от цяло полувреме с човек по-малко.

Лудогорец има цял отбор контузени играчи, което за пореден път наложи размествания в състава. Предвид травмите на двата леви бека – Антон Недялков и Дени Групер, треньорът Ивайло Петев преквалифицира в тази зона десния бек Пипа, а отляво бе оставен Витри. В предния мач пък позициите им бяха разменени. В центъра на защитата този път бе предпочетен аржентинецът Франко Русо за сметка на Пластун. Като дефазивни халфове излязоха Гонсалвеш и Пьотровски, а пред тях действаше Спас Делев. Петев заложи на двата фланга на Десподов и Текпетей.
Само за първите осем минути „орлите“ стигнаха до три положения, като първите две бяха на Текпетей и Десподов.

При третото Текпетей получи топката, която беше изчистена от отбраната на Локо София, но беше отбита и отиде в Пьотровски. Полският халф  нанесе силен удар по земята с десния крак, но Гай изби с крак пред голлинията. Въпреки това „червено-черните“ продължиха да играят прекалено прибрани, което продължи да води до опасни положения пред вратата на Гай.

В 18-ата домакините стигнаха до нов шанс за гол, но Бубакар Гай се намеси в сетния миг. Кирил Десподов наказа грешка на Лука Иванов и се промъкна зад младия бранител, след което шутира. Гай отклони с тяло топката, след което потегли към вратата му, но гамбийският вратар се придвижи до голлинията и в последния момент я боксира встрани.

Пет минути по-късно бе отменен гол за Лудогорец. Разградчани разиграха топката пред наказателното поле на Локо София и топката стигна вдясно за Пипа. Бекът върна добре към Спас Делев, който шутира, а Тиаго прескочи топката, след което влетя във вратата на Гай. Ситуацията беше преразгледана и реферите отмениха попадението, заради засада не на Тиаго, а на Спас Делев в по-ранна фаза на атаката.

В 32-ата Малембана имаше отлична възможност да открие за Локо след центриране, но бранител на Лудогорец постави тяло пред топката току преди да бъде нанесен удар към вратата на Пад.

Четири след това десният бранител на Лудогорец Витри се озова на изгодна позиция за стрелба и я направи, но Гай се намеси за пореден път отлично.

Две минути преди края на първата част бранителят на Локо София Селсо Рапосо влезе напълно безсмислено остро в краката на Спас Делев, при положение, че топката излизаше в тъч и логично получи втори жълт картон.

След почивката Лудогорец продължи да доминира. В 56-ата Якуб Пьотровски шутира много силно от средна дистанция през купа от играчи на Локомотив София. Топката премина през него, но Гай отрази. Секунди след това пък Пипа центрира отляво в наказателното поле на Локо и намери непокрития Спас Делев, който стреля с глава, но с пръстите си Гай изби топката в ъглов удар.

След малко повече от час игра Локомотив София едва не откри резултата чрез Франса, който преодоля защитата на домакините, но Падт спаси, останал очи в очи с него.

В 66-ата Кайо Видал финтира двама бранители на Локо София и подаде фино към Тиаго. Бразилецът отигра с глава, но топката се отби в напречната греда на Гай, след което той хвана.

Девет преди края домакините Спас Делев центрира, а големият герой в последните мачове за "орлите" - Игор Тиаго, насочи с глава и реализира.

В 85-ата минута Тисера навлезе в наказателното поле и след съприкосновение с Алан Диас падна. Реферът Димитров показа бялата точка. ВАР обаче я отмени.