Стадион "Спартак", Варна

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 19-ти кръг

Лудогорец победи трудно Спартак (Варна) с 2:1

11 Февруари 2023

Лудогорец започна с победа пролетния дял от футболното първенство. Шампионите победиха с 2:1 Спартак (Варна) в морската ни столица и излязоха на първо място в класирането. Кирил Десподов откри резултата в 8-ата минута. Той засече във вратата центриране на Игор Тиаго. Последният направи 2:0 17 минути по-късно, след като засече от движение подаване на Бернард Текпетей от дясно. Лудогорец имаше още няколко чисти положения през първото полувреме, но Десподов и Тиаго пропуснаха.

След почивката, домакините върнаха едно попадение чрез Луан в 57-ата минута. А след това на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Серджио Падт. На свой ред Лудогорец имаше също добри възможности да отбележи трети гол, но вратарят на домакините Фигуейредо спаси всичко.

Следващият мач на Лудогорец е домакинство на Славия.