Мач център

СЕЗОН 2022/23, Контроли, А отбор

Лудогорец пропусна да разгроми Звезда

25 Януари 2023

Лудогорец изигра изключително първо полувреме срещу най-престижния си съперник в контролите – Цървена звезда, но в крайна сметка победи само с 3:2 вместо да разгроми сръбския гранд.
Треньорът Анте Шимунджа избра за първото полувреме отбор, в който влизат повече от титулярите на „орлите“. На вратата застана Серджио Пад, бекове бяха Витри и Антон Недялков, а в центъра на отбраната се подвизаваха Диниш Алмейда и Оливие Вердон. Като дефанзивни халфове действаха Якуб Пьотровски и Педро Нареси, а пред тях бе Доминик Янков. На върха на атаката Шимунджа заложи на втория си нападател – Игор Тиаго, а на двата фланга действаха Кирил Десподов и Бърнард Текпетей.

Още в 3-ата минута топката стигна до Игор Тиаго в наказателното поле на Цървена звезда. Бразилецът бе сам срещу Милан Борян и стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на сръбския тим. Натискът обаче даде резултат още в 9-ата минута, след като Текпетей подмина като на училищен мач Николич, шутира и Игор Тиаго реализира отбитата в бранител на Звезда топка. В 18-ата минута Текпетей отправи удар от разстояние, но Милан Борян улови топката. Минута по-късно Букари отправи коварен удар, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Серджио Падт и излезе в аут.

В 20-ата минута Текпетей центрира в наказателното поле на Цървена звезда, където Якуб Пьотровски бе на отлична позиция. Полякът изскочи сам срещу Борян, но реши да стреля веднага, а ударът му бе слаб и попадна право в ръцете на канадския национал. Текпетей надигра Лазар Николич, след което центрира в наказателното поле на Цървена звезда, където Доминик Янков бе оставен непокрит и стреля, но Милан Борян направи изключително представяне.

Колегата му на вратата на „орлите“ - Падт, отговори със страхотна намеса в 25-ата минута. Срджан Мияйлович бе забравен по десния фланг и центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Аслак фон Витри изпусна Стефан Митрович, който стреля с глава, но Пад успя да спаси, а след това топката се отби и в напречната греда.

Лудогорец удвои в 34-ата минута, когато Нареси подаде към Текпетей, който с много силен удар вкара топката в близкия ъгъл на Борян. Лудогорец направи 3:0 в 36-ата минута. Кирил Десподов напредна по десния фланг и подаде много точно към Тиаго, който не остави никакви шансове на Милан Борян, пращайки топката във вратата му и отбелязвайки своя втори гол в двубоя.
Малшансът обаче продължи за разградчани по отношение на контузиите. Диниш Алмейда получи травма в началото на второто полувреме. Той бе сменен от новото попълнение Франко Русо, който дойде от Майорка.

„Орлите“ продължиха да атакуват и в 58-ата минута Матиас Тисера бе изпуснат от защитата на Звезда, изскочи сам срещу Милан Борян и стреля, но канадският национал спаси. След изпълнението на ъгловия удар топката попадна на крака на Франко Русо, който стреля, но Борян отново спаси.

В 66-ата минута една от звездите на сърбите Канга пробва късмета си с мощен удар от голямо разстояние. Получи се лек рикошет в тялото на бранител, а топката профуча в ъглов удар.
Цървена звезда намали в 75-ата минута, когато Алекс Виго подаде към Букари, който продължи към Мирко Иванич, а той с премерен удар вкара топката във вратата на Симон Слуга, като вратарят също носи вина за попадението. В 78-ата минута Матиас Тисера отново излезе сам срещу вратаря на Цървена звезда, но стреля високо над напречната греда.

Сърбите направиха 2:3 в 90-ата минута, когато Алекс Виго преодоля Групер и Русо, след което от малък ъгъл вкара топката във вратата на Симон Слуга.