Славия

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 5-ти кръг

Лудогорец с важна победа срещу Славия

26 Ноември 2022

Лудогорец победи с 2:1 Славия в отложен мач от 5 - ия кръг на efbet Лига на стадион "Александър Шаламанов" в София. Матиас Тисера откри резултата в 10-ата минута. Той се разписа от близо след пас на Бернард Текпетей. Домакините изравниха в началото на второто полувреме чрез Галин Иванов. Халфът се разписа в 49-тата минута. Успеха за орлите донесе Кирил Десподов в 84-тата минута след като от близо успя да принуди вратарят на "белите" Вуцов, да избие топката в тялото му.

Лудогорец имаше тотално превъзходство през първото полувреме, като на няколко пъти футболистите пропуснаха да отбележат втори и трети гол. След почивката, при 2:1 Десподов пропусна да затвори мача, след като не успя да преодолее Вуцов.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Матиас Тисера (10')
1:1 Галин Иванов (49')
1:2 Кирил Десподов (83')

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Галин Иванов, Камело Нгуена, Иван Минчев (65 - Ерол Дост), Кристиян Добрев (70 - Мартин Сораков), Емил Стоев, Ахмед Ахмедов

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Антон Недялков, Сисиньо (67 - Аслак фон Витри), Якуб Пиотровски, Матиас Тисера, Оливие Вердон, Педро Нареси, Игор Пластун, Бернард Текпетей (67 - Кирил Десподов), Рик Джонатан, Каули Оливейра (67 - Игор Тиаго)

Жълти картони: Емил Вички, Ерол Дост (Славия).