Мач център

СЕЗОН 2022/23, Лига Европа, Групова фаза

Силен Лудогорец загуби 1:3 от Рома

4 Ноември 2022

Лудогорец ще продължи европейските си участия в Лига на конференциите, след като загуби с 1:3 последния си мач от Лига Европа от Рома в изключително драматична среща, играна на препълнения до краен предел „Олимпико“.

„Орлите“ изиграха много солидно първо полувреме във Вечния град и поведоха логично в резултата в 42-ата минута, когато Рик Джонатан пое топката от половината на Лудогорец и прекоси останалата част от терена, за да порази с мощен удар вратата на Руи Патрисио.

Втората част започна стихийно за „джалоросите“ след промените, които наложи Жозе Моуриньо, но реферът Никола Дабанович в рамките на 10 минути отсъди много спорни две дузпи за домакините, които бяха реализирани чрез Лоренцо Пелегрини и те обърнаха развоя на срещата.

В 75-ата пък отново Дабанович се намеси, след като отмени гол, отбелязан от резервата Нонато, след като прегледа ВАР и видя нарушение на Рик Джонатан, което отново предивзика полемика.

Пет минути преди края на срещата пък Николо Дзаниоло прати за трети път топката в разградската врата и класира Рома като вторият отбор в група С напред във втория по сила турнир на УЕФА.