Марица 1921

СЕЗОН 2022/23, Втора лига, 7-ми кръг

Лудогорец II загуби с 0:2 от Марица в Пловдив

27 Август 2022

Лудогорец II загуби с 0:2 гостуването си на Марица в Пловдив за мача от VII кръг на първенството във Втора лига.

Домакините успяха да открият резултата в 7-та минута. Гола отбеляза Станислав Маламов. В края на първата част Хюсеин Кельовлуев имаше добра възможност да изравни, но вместо да стреля, потърси пас и топката бе избита.

След почивката Марица удвои в 54-та минута. Разписа се Веселин Марчев. Владислав Найденов можеше да отбележи в 71-та минута, но изведен сам срещу стража Илия Николов, не успя да го преодолее.

Изиграхме добър мач, но направихме много пропуски в защита и това предреши крайния резултат, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОЕЦ II  2:0

1:0 Станислав Маламов (7)

2:0 Веселин Марчев (54)

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Христиан Димитров, Станислав Маламов, Симеон Вешев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски

Лудогорец II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Методий Стефанов, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров