Мач център

СЕЗОН 2022/23, efbet Лига, 11-ти кръг

Лудогорец вкара три за 1:1 срещу Арда

18 Септември 2022

Лудогорец вкара три гола, но реферите и ВАР зачетоха само един за 1:1 срещу Арда. Шампионите излязоха на първо място в класирането с 23 точки, колкото има и ЦСКА 1948. Отборът от София обаче има два мача в повече.

Лудогорец поведе още в 20-ата секунда. След асистенция на Кирил Десподов Матиас Тисера се озова в добра позиция и прати топката в мрежата. Гостите изравниха в 28-ата минута, когато Ел Тетах не успя да засече центриране, но топката се удари в Терзиев и влезе в мрежата на Падт за 1:1. До края на почивката Кирил Десподов можеше да отбележи, но ударът му бе спасен от вратаря. Близо до попадение бе и Дени Групер.

След почивката Лудогорец натисна и създаде не малко ситуации пред вратата на Арда. Най-близо до попадение бе Георги Терзиев, чийто удар с глава бе избит от Иван Коконов пред голлинията. В 77-ата минута Нонато отбеляза, но попадението бе отменено заради спорна засада на Сисиньо при изграждането на атаката. Пет минути преди края на мача бе отменен втори гол на Лудогорец заради спорна засада на Игор Тиаго.

В следващия кръг след прекъсването заради мачовете на националните отбори "орлите" гостуват на Локомотив (София).