23 Октомври 2022, 15:00

Спортист (Г. Тошево)

0 : 4

Лудогорец III

20´ ГЕОРГИ КАРАИВАНОВ (дузпа)
40´ ПЕТЪР КИРЕВ (дузпа)
52´ НИКОЛА ГЕОРГИЕВ
89´ НИКОЛАЙ НИКОЛОВ
Стадион "Спортист", Генерал Тошево

СЕЗОН 2022/23, Североизточна Трета лига, 10-ти кръг

Лудогорец III победи с 4:0 Спортист в Генерал Тошево

23 Октомври 2022

Лудогорец III победи с категоричното 4:0 Спортист в Генерал Тошево в мач от X кръг на първенството в Североизточна Трета лига.

"Орлите" откриха в 19-та минута след дузпа, точно изпълнена от Георги Караиванов. Главният съдия посочи бялата точка заради фал в наказателното поле срещу Давид Георгиев. В 40-та минута Петър Кирев удвои, отново от наказателен удар. Най-тежкото наказание във футбола бе отсъдено заради нарушение срещу самия Кирев. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта разградчани стигнаха до класиката в 56-та минута. Никола Георгиев отне от централния защитник на домакините, напредна и отбеляза. Крайното 4:0 оформи Николай Николов в 89-та минута. Асистира му Радослав Петров.

Доволен съм от желанието и старанието на момчетата. Теренът бе тежък и това ни попречи да играем нашия футбол. Бързо обаче се приспособихме към условията и де наложихме категорично, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на двубоя.