ИВАЙЛО ИВАНОВ 88´

2 : 3

Лудогорец III

15´ ДИМИТЪР ИВАНОВ
43´ УМУТ ХАБИЛ (дузпа)
44´ ТОНЧО ГЕОРГИЕВ
Стадион "Локомотив", Русе

Лудогорец 3

СЕЗОН 2022/23, Североизточна Трета лига, 2-ри кръг

Лудогорец III сломи с 3:2 Локомотив (Русе)

21 Август 2022

Лудогорец III сломи с 3:2 Локомотив (Русе) в мач от II кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Стоянов гостуваха за двубоя.

"Орлите" откриха в 15-та минута чрез Димитър Иванов. Последния пас даде Тончо Георгиев. В 41-та минута Стивън Вълчев бе повален в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно вратарят Умут Хабил реализира наказателния удар за 2:0. В 43-та минута разградчани вече имаха класически аванс пред съперника. Точен бе Тончо Георгиев. При този резултат завърши първото полувреме.

В края на второто над стадиона в Русе се изсипа пороен дъжд, който направи терена тежък за игра. От това се възползваха домакините, които успяха да върнат два гола, съответно в 79-та и 89-та минута.

Момчетата играха много силно, особено  през първото полувреме. Видях старание, амбиция и дисциплина. Изпуснахме поне още четири-пет чисти положения. След дъжда по-трудно се приспособихме към условията и допуснахме два гола, което обаче не променя факта, че се представихме на ниво, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.