Ференцварош

СЕЗОН 2022/23, Контроли, А отбор

Лудогорец загуби с 0:3 от Ференцварош

25 Юни 2022

Лудогорец загуби с 0:3 от Ференцварош в третата си контрола на австрийска земя. Бившият играч на Ботев откри резултата в 55-ата минута, а влезлият като резерва Униго отбеляза две попадения в 81-ата и 90-ата минута.

Лудогорец игра много добре през първото полувреме и пропусна няколко много изгодни ситуации. Най-близо до гол във вратата на унгарския шампион бе Бернард Текпетей. В 26-ата минута той дори излезе сам срещу вратаря Дубиос, но стреля в аут.

През втората част Лудогорец игра под възможностите си и позволи на Ференцварош да владее инициативата. На няколко пъти вратарят Симон Слуга се намеси решително и предотврати по-тежка загуба.

Голяма част от футболистите на Лудогорец не взеха участие в днескашния мач, а ще играят утре в последната си контрола в Австрия срещу Нюрнберг. Анте Шимунджа направи само четири смени в 70-ата минута, като в игра се появиха талантът от школата Алекс Ганчев, Шакил Пинас, Матиас Тисера и Петър Георгиев. Последните минути в игра се появи и вратарят Умут Хабил.

Лудогорец се прибира в България в понеделник сутрин с полет от Мюнхен до София.

Клубът благодари на „Хювефарма“ ЕООД, които помогнаха за реализирането на успешния тренировъчен лагер в Австрия.