Стадион "St Johann", Тирол

СЕЗОН 2022/23, Контроли, А отбор

Лудогорец изпусна германци

22 Юни 2022

Лудогорец пропусна да победи германския Гройтер Фюрт във втората си контрола на лагера в Австрия. Мачът завърши 1:1. Бернард Ткпетей откри резултата още в първата минута, а Юнг изравни в 51-ата.

Мачът се игра в две полувремена по 60 минути. Лудогорец имаше превъзходство през по-голямата част от мача, като особено през първото полувреме пропусна няколко много чисти ситуации. Близо до второ попадение във вратата на изпадналия от Първа Бундеслига тим бяха Доминик Янков, Бернард Текпетей, Рик Джонатан и Матиас Тиссера.

Мачът бе белязан от куриозен случай. 20 минути преди края главният рефер бе блъснат от футболист на Гройтер Фюрт, заради което не можа да продължи и мачът довърши неговият асистент.

Следващата контрола на Лудогорец в Австрия е в събота (25 юни) срещу шампиона на Унгария Ференцварош.