ЦСКА-София

СЕЗОН 2021/22, efbet Лига, 28-и кръг

Лудогорец с шампионска победа над ЦСКА-София

30 Април 2022

Лудогорец разгроми ЦСКА-София с 5:0 в мач от XXVIII кръг на първенството. Това бе рекордна победа на шампионите над този съперник. Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач и можеше да постигне още по-изразителен успех.

Доминик Янков откри резултата в 15-ата минута. Тогава Матиас Тисера нахлу в наказателното поле, но бе спрян от Кох. Топката попадна в Янков, който я прати във вратата. 2:0 направи Тисера в 30-ата минута. Аржентинецът получи топката в пеналта от Бернард Текпетей и с елегантен удар я прати в левия ъгъл на вратата, пазена от Евтимов. През първата част Лудогорец пропусна още положения. Текпетей, Тисера и Спас Делев бяха близо до попадението, но третият гол не стана факт.

Седем минути след подновяването на играта резултатът стана класически. Бернард Текпетей с топовен шут по земя направи Димитър Евтимов безпомощен. Четири минути по-късно Доминик Янков направи невероятно отиграване в наказателното поле и с красив удар заби за 4:0. Бразилският нападател Тиаго ознаменува дебюта си за първия отбор на "орлите" с попадение само десет секунди, след като се появи в игра. Той отблизо прати топката в мрежа след пас на Бернард Текпетей.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 5:0

1:0 Доминик Янков (15')
2:0 Матиас Тисера (30')
3:0 Бернард Текпетей (51‘)
4:0 Доминик Янков (56‘)
5:0 Игор Тиаго (63‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Антон Недялков (69 – Дени Групер), Клод Гонсалвеш, Матиас Тиссера (62 – Игор Тиаго), Жан Карничник (78 – Сисиньо), Мануел Шоу (78 – Каули Оливейра), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернард Текпетей (69 – Рик Джонатан), Доминик Янков, Спас Делев

ЦСКА-София: Димитър Евтимов, Томас Лам, Мено Кох, Росен Божинов (46 – Яник Вилдсху), Бразли Мазику, Жуниор Нзила (46 – Асей Дончев), Маусирио Гарсес, Карло Мухар, Георги Йомов, Йоан Баи (60 – Християн Петров), Жорди Кайседо (74 – Калоян Кръстев)

Жълт картон: Клод Гонсалвеш (Лудогорец).