Збройовка (Бърно)

СЕЗОН 2015/16, Контроли, А отбор

Лудогорец спря победната си серия

3 Февруари 2016

Шампионът Лудогорец записа равенство 0:0 със седмия в Чехия Збройовка Бърно. Това бе първи мач, който завършва с неуспех за „орлите” по време на лагера в Турция. Преди това разградчани биха германския Фортуна Дюселдорф, чешкия шампион Виктория Пилзен, третия в Украйна Заря Луганск и румънския гранд Стяуа. Резултатът обаче не бе лошото за „орлите”, които така или иначе надиграха своя съперник. В края на мача контузия получи младия вратар Георги Аргилашки, като има съмнения за сериозна травма.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев бе заложил на експериментален състав. Титулярно място получи Ангуло. От първата минута започна и Цветелин Чунчуков. Младият нападател се отличи с красив гол срещу Стяуа при победата с 3:0 и заради това спецът от Пловдив му бе гласувал доверие от първата минута.

Срещата започна отлично за „орлите”, като още в 8-ата минута Вандерсон можеше да открие резултата, но вратарят на чехите Меличарек спаси. Веднага след това Чунчуков направи добър пробив, подаде към Кафу, който обаче от чиста позиция не успя да извлече нищо. Чунчуков пък получи отлично центриране от Вандерсон, но с глава пропусна от чиста позиция. В 24-ата минута Минев подаде отдясно, а за малко защитникът на Бърно Кощал да си отбелжи автогол, но топката излезе в корнер. При неговото изпълнение Кафу можеше да открие резултата, но чешки бранител изби от голлинията. Първото по-опасно положение пред вратата на Милан Борян дойде чак в 31-ата минута. Тогава след заучено изпълнение на ъглов удар, топката се озова в Йованович, който акробатично опита да вкара, но би право в ръцете на Борян. Последваха две атаки за Лудогорец. Първата завърши с удар на Препелица, но избит от Кощал. Секунди след това Чунчуков излезе сам срещу стража на седмия в Чехия, преодоля го и прати топката във вратата. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада, макар такава по-скоро да нямаше. Като цяло съдийската тройка от Грузия направи доста грешки през целия мач, което очаквано разгневи щаба на шампионите.

В 41-ата минута Джоди Лукоки направи пропуска на мача. Той бе изведен от дълбочина по левия фланг, избяга от защитниците и когато всички очакваха, че той ще прати топката в мрежата, се оказа, че националът на ДР Конго не е уцелил вратата.

През втората част Георги Дерменджиев сложи на върха на атаката крилото Кафу. Шанс да запише едно полувреме получи и младия талант Денислав Александров, който игра като ляв външен халф. Именно той можеше да открие резултата още в 48-ата минута, но вратарят Долежал изби изстрела му. В 55-ата минута футболистите на Бърно можеха дас открият резултата. Лачко обаче не успя да уцели вратата от фаул. 20 минути по-късно дойде и най-чистото положение за Лудогорец. Създаде го и го изпусна Натанаел. Бразилецът надбяга с лекота двама защитници на Бърно, нахлу в наказателното поле, но вместо да подаде на непокрития Лукоки, избра да бие, но неточно. Секунди след това нападател на Бърно излезе сам срещу Аргилашки. Младият вратар го пресрещна и изби топката. При сблъсъка между двамата обаче Аргилашки се контузи. Той не успя да продължи мача и на терена за последните 10 минути се върна Милан Борян..