ЖОСУЕ СА 5´
БЕРНАРД ТЕКПЕТЕЙ 51´

2 : 2

Янтра (Габрово)

43´ КОНСТАНТИН ИВАНОВ
55´ ИВАЙЛО ИВАНОВ
Стадион "Хювефарма Арена", Разград

СЕЗОН 2021/22, Контроли, А отбор

Лудогорец направи равен с Янтра

9 Октомври 2021

Лудогорец направи 2:2 с втородивизионня Янтра в контролен мач, игран на стадион "Хювефарма Арена". В срещата участие взеха таланти от школата на Лудогорец, които са част от втория отбор на шампионите - Петър Георгиев, Хюсеин Хюсеинов, Илкер Будинов, Владислав Найденов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров и Димитър Митков.

"Орлите" откриха в още в 5-ата минута. Разписа се централният защитник Жосуе Са. Той вкара отблизо след центриране от ъглов удар. Гостите от Габрово изравниха две минути преди края на първото полувреме. След центриране отдясно Константин Иванов бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава преодоля Серджио Падт.

В 52-ата минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Със страхотен пас Петър Георгиев изведе Бернард Текпетей сам срещу вратаря на Янтра и крилото на шампионите майсторски прати топката в мрежата. Само три минути по-късно Янтра отново изравни. Тони Иванов центрира към Ивайло Иванов, който с премерен удар от границата на наказателното поле вкара красиво попадение.

До края ва мача Лудогорец имаше няколко добри възможности да стигне до трети гол, но Цинцарски имаше ден и резултатът остана 2:2.

ЛУДОГОРЕЦ – ЯНТРА (ГАБРОВО) 2:2

1:0 Жосуе Са (5‘)
1:1 Константин Иванов (43‘)
2:1 Бернард Текпетей (51‘)
2:2 Ивайло Иванов (55‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Георги Терзиев (63 – Бранимир Костадинов), Жосуе Са (46 – Игор Пластун), Сисиньо, Клод Гонзалвеш (63 – Цветослав Петров), Алекс Сантана (46 – Стефан Баджи), Елвис Ману, Петър Георгиев (70 – Илкер Будинов), Илкер Будинов (63 – Тихомир Димитров), Хюсеин Кельовлуев (46 – Димитър Митков), Владислав Найденов (46 – Бернард Текпетей)

ЯНТРА: Богомил Цинцарски (85 – Николай Мънчев), Мартин Ангелов (71 – Пламен Тенев), Костадин Гаджалов (85 – Искрен Писаров), Преслав Петров, Константин Иванов, Симеон Чатов (88 – Георги Николов), Даниел Гаджев (62 – Олджай Алиев), Петър Казаков (85 – Владимир Мичев), Венцислав Славов, Тони Иванов (79 – Владислав Иванов), Иван Петков (46 – Ивайло Иванов)

Жълти картониСерджио Падт, Елвис Ману, Стефан Баджи (Лудогорец); Даниел Гаджев (Янтра).

Червен картон: Даниел Гаджев (Янтра)