ВЛАДИСЛАВ НАЙДЕНОВ 80´

3 : 1

ЗАВЪРШИЛ

Марица 1921

90+3´ АЙКУТ ЯНЪКОВ (дузпа)
Стадион "Гнездо на орли", Разград

Марица 1921

Мач център

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 12-ти кръг

Лудогорец II победи с 3:1 Марица (Пловдив)

2 Октомври 2021

Лудогорец II победи с 3:1 Марица (Пловдив) в мач от XII кръг на първенството във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли".

Още в 4-та минута добра възможност се откри пред Димитър Митков, но той не успя да отбележи. В 27-та минута Илкер Будинов получи пас в дълбочина, овладя в наказателното поле и отбеляза за 1:0. В 35-та минута добра комбинация между Димитър Митков и Хюсеин Кельовлуев изведе Илкер Будинов зад гърба на отбраната, но завършващият му удар не намери очертанията на вратата. Почивката дойде при този резултат.

Второто полувреме започна шеметно за "орлите". Още в 46-та минута Будинов бе изведен отлично в наказателното поле и хладнокръвно вкара за 2:0. След гола Марица заигра по-агресивно, но не създаде добри ситуации за попадение до 66-та минута, когато удар от фал на Айкут Янъков срещна горната греда. В 80-та минута влезлият като смяна Владислав Найденов стреля точно и отбеляза за 3:0. В добавеното време, след едно съприкосновение в наказателното поле на разградчани между Бранимир Костадинов и Теодор Фърков, главният съдия Валентин Станчев отсъди дузпа. Зад топката застана Айкут Янъков и реализира почетното попадение за гостите.

В тази среща не допуснахме почти никакви грешки в отбрана. Това ни даде необходимото спокойствие, а момчетата заиграха уверено. Както и в предишните мачове създадохме своите положения и успяхме да завършим три от тях с голове. Победата ни бе напълно заслужена, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 3:1

1:0 Илкер Будинов (27)

2:0 Илкер Будинов (46)

3:0 Владислав Найденов (80)

3:1 Айкут Янъков (90 + 3 - дузпа)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Димитър Митков (капитан), Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров

Марица (Пловдив): Илия Николов, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Мартин Газиев, Валери Домовчийски (капитан), Веселин Марчев, Айкут Янъков, Мариян Тонев