Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2021/22, Втора лига, 10-ти кръг

Лудогорец II обърна Спартак (Варна)

18 Септември 2021

Лудогорец II  обърна Спартак (Варна) до 2:1, след като на почивката губеше с 0:1. Мачът от X кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Първата добра ситуация за гол в мача се откри в 25та минута. Димитър Митков намери Цветослав Петров, халфът дриблира, влезе в наказателното поле и стреля, но Християн Славов спаси. В 29-та минута гостите откриха резултата чрез Иван Колев. "Орлите" можеха да изравнят в 40-та минута, но излезлият очи в очи със Славов Хюсеин Кельовлуев не намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Методий Стефанов плонжира атрактивно и засече с глава центриране на Илкер Будинов. Ударът обаче бе слаб и не затрудни стражът на Спартак.

Втората част започна вихрено за разградчани. В 47-та минута Петър Георгиев проби отляво и комбинира с Кельовлуев. Той продължи за Димитър Митков, а таранът бе повален в наказателното поле. Главният съдия Неделчо Гаджалов посочи бялата точка. Митков застана зад топката и хладнокръвно реализира за 1:1. В 68-та минута Велислав Минков намери Хюсеин Кельовлуев и бързакът реализира за 2:1. До края на срещата Спартак опита натиск, но талантите на Лудогорец не допуснаха сериозни опасности пред Дамян Христов.

Искам да благодаря на момчетата за играта, раздаването и волята, които показаха днес. Мачът бе равностоен и е радващо, че използвахме по най-добрия начин нашите моменти, за да го спечелим, заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПАРТАК ВАРНА 2:1

0:1 Иван Колев (29)

1:1 Димитър Митков (48 - дузпа)

2:1 Хюсеин Кельовлуев (68)

Лудогорец II: Дамян Христов, Владислав Найденов, Кристиян Райчев, Методий Стефанов, Димитър Митков (капитан), Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Мануел Шоу, Александър Ганчев

Спартак (Варна): Християн Славов (капитан), Велислав Боев, Архан Исуф, Никола Борисов, Генади Луго, Николай Иванов, Даниел Начев, Цветан Илиев, Мехмед Мехмед, Виктор Митев, Иван Колев