Фортуна

СЕЗОН 2015/16, Контроли, А отбор

Лудогорец отнесе германци

20 Януари 2016

Лудогорец започна с успех 2016 г. „Орлите“ победиха с 3:1 германския Фортуна Дюселдорф, който заема 15-о място във Втора Бундеслига. Попаденията реализираха голмайсторът на „А“ група Клаудиу Кешерю, Вандерсон и Абел Анисе.

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев пусна като бившият младежки национал Тейнур Марем, който през есента бе част от дубъла, както и Браян Ангуло. Милан Борян започна като титуляр, а Владо Стоянов пропусна двубоя.

Срещата стартира отлично за разградчани, като след едва няколко секунди Марселиньо опита удар, но неточен. В 5-ата минута отново асът на „орлите“ би, този път точно, но гол отново нямаше. Германците погледнаха към вратата на Лудогорец едва в 22-ата минута, когато Ван Дуйнен шутира, но извън рамките на вратата, пазена от Борян. След това Бебеу също стреля, но неточно.

В 35-ата минута отборът на Георги Дерменджиев поведе в резултата. Точен бе Клаудиу Кешерю с глава след центриране отляво на Марелиньо. Секунди след това футболистите на Фортуна можеха да изравнят, но Борян се отчете със страхотно спасяване след пряк свободен удар. В самия край на първото полувреме Лукоки пропусна да удвои преднината на шампионите след самостоятелен пробив, който обаче не завърши с попадение.

В 50-ата минута Вандерсон пробва удар, който обаче не успя да изненада Унерстал. Малко по-късно завърналият се на терена след продължително лечение на контузия Кишада направи страхотен пробив, който обаче не успя да донесе нужния резултат. Все пак секунди след това Вандерсон удвои преднината на „орлите“. Той материализира отлична многоходова атака на шампионите. В 72-ата минута Абел Анисе направи преднината на Лудогорец класическа. Той се възползва от груба грешка на вратаря на германците и без особени проблеми го преодоля за 3:0. Крайният резултат оформи тогоанецът Бебоу в самия край на срещата.