Левски

СЕЗОН 2015/16, A група, 21-ви кръг

Лудогорец пречупи Левски с десет човека

21 Февруари 2016

Лудогорец победи Левски с 2:1 в дълго чаканото дерби от първия пролетен кръг. Шампионите дръпнаха на „сините“ с осем точки, а преднината им пред втория в класирането Берое е шест. Головете за Лудогорец бяха дело на Вандерсон и Лукас Саша, а за гостите се разписа Роберт Прохазка. „Орлите“ играха в последните 20 минути с човек по-малко. Червен картон получи Козмин Моци за фаул срещу Прохазка.

Още в 5-ата минута след грешка на Роман Прохазка при изнасянето на топката се стигна до бърза атака на домакините. Марселиньо изведе Вандерсон, който изпревари Прохазка и прати топката над Йоргачевич.

Последваха няколко остри сблъсъци, а домакините претендираха за втори жълт картон на Веселин Минев в 22-ата минута. Кишада пропусна в 25-ата минута да удвои, когато вместо да стреля, тъгна да спира топката на няколко метра от вратата. Натанел от фаул също стреля опасно, но в аут. Малко преди края на първата част "сините" имаха претенции за нарушение на Лукаш Саша срещу Христов на линията на наказателното поле.

На почивката Георги Терзиев замени Керчев. Роман Прохазка в 52-ата минута стреля при първата добра възможност за "сините", но Стоянов спаси. При последвалата атака Марселиньо първо навърза гостуващата защита, след което бе фаулиран от Бурабия. При последвалото изпълнение на фаул от бразилеца, топката рикошира в Саша и влезе в мрежата на гостите.

Положения в полза на столичани все още липсваха, а в 70-ата минута Моци бе изгонен за фаул срещу Прохазка. Първоначално Никола Попов даде жълт картон на румънеца, но след консултация със своите колеги, главният съдия обаче показа червен картон на Моци почти минута по-късно.

В 81-ата минута Прохазка намали. При центриране от корнер Нар стреля от въздуха, коженото кълбо попадна в Прохазка, който финтира Йордан Минев и отблизо се разписа. До края на мача Лудогорец имаше пълен контрол върху играта и не позволи повече опасности пред Владо Стоянов.